1,5 mln na remont. Co zmieni się w przygodzickim internacie?

0
W pierwszym etapie remont kotłowni i dachu, a w drugim przebudowa poddasza i stworzenie dodatkowych miejsc dla uczniów mieszkających w internacie. Mowa o budynku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Prace rozpoczną się niebawem, a wyniosą 1,5 mln zł.

Szkoła w Przygodzicach różni się od innych placówek prowadzonych przez powiat ostrowski tym, że uczęszcza do niej wielu uczniów spoza powiatu ostrowskiego. Dlatego bardzo ważnym budynkiem, jeśli chodzi o działalność placówki, jest internat.

Budynek wymaga gruntowego remontu, który już wkrótce stanie się faktem. Starostwo powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, czyli organ prowadzący szkołę, w budżecie na 2022 rok zabezpieczyło na ten cel 1,5 mln zł. – Jesteśmy już po przetargu na remont dachu i kotłowni. Ten etap prac to koszt 950 tys. zł. To o 200 tys. więcej niż zakładał kosztorys – informuje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Prace w internacie mają rozpocząć się już niebawem. W kolejnym etapie remontu przebudowane będzie poddasze budynku. – Chcemy stworzyć tam dodatkowe miejsca dla uczniów. Mają to być pokoje o podwyższonym standardzie – dodaje starosta.

W internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach są miejsca dla 84 osób. – Będziemy bardziej szczęśliwi i bezpieczni, kiedy tych miejsc w internacie będzie więcej. Jak kolejna kondygnacja budynku zostanie zaadaptowana na pewno ta młodzież, która miejsca by nie znalazła, znajdzie je – mówi Lidia Jakubiak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Uczniami tej szkoły są nie tylko uczniowie spoza powiatu ostrowskiego, ale również z innych województw np. dolnośląskiego i łódzkiego. Szkoła cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży, bowiem w tegorocznym naborze podania o przyjęcie do niej złożyło aż 150 uczniów.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick