15-latka odłączona od respiratora. Policjanci wiedzą, gdzie kupiła alkohol

12
Poprawia się stan 15-latki, która od poniedziałkowego wieczora w stanie ciężkim przebywała w ostrowskim szpitalu po silnym zatruciu alkoholem. Nastolatka oddycha już samodzielnie. Najnowsze informacje przekazuje także policja. Przesłuchano już pierwsze osoby oraz zlokalizowano sklep, w którym 15-latce został sprzedany alkohol.

Wczoraj na łamach portalu informowaliśmy o 15-latce, która w poniedziałkowy wieczór w bardzo ciężkim stanie trafiła do ostrowskiego szpitala. Stężenie alkoholu w jej organizmie wynosiło 4,8 promila. Z placówki płyną jednak dobre informacje. – Stan pacjentki poprawia się. Została odłączona od respiratora i oddycha samodzielnie – informuje Adam Stangret z ostrowskiego szpitala.

Nowe informacje ma do przekazania także policja. – Przesłuchano już pierwsze osoby. To młodzi ludzie, którzy przebywali z 15-latką tamtego dnia. Są w podobnym wieku. Zostali oni przesłuchani w charakterze świadków, a dokumentacja trafiła już do Sądu Rodzinnego – mówi mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Namierzono już także sklep, w którym 15-latka zakupiła alkohol. – Trwa ustalanie, kto dokładnie sprzedał go nastolatce – dodaje Golińska-Jurasz.

Policja zapowiada częstsze kontrole terenu nad zalewem Piaski Szczygliczka oraz ulic do niego przyległych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 15
  2

  Taki punkt sprzedaży powinien stracić koncesję w trybie natychmiastowym, i podejrzewam że tak będzie. Takie coś powinna sprawdzać straż miejska, policja się nie rozdwoi – mają wiele innych spraw.

  • 2
   2

   Tak tylko dużo młodzieży ma dowód osobisty przed 18 i byłam świadkiem jak pani w Dino sprzedawała alkohol i papierosy właśnie takim osobom spojrzała tylko na dowód ma to ma a na datę urodzenia już nie a dzieciaki miały po 14lat a wyglądały na starsze 😱

 2. 5
  1

  Nie tylko w okolicy piasków, powinni się zainteresować na Witosa na Padarewskiego tam młodzież niestety też kupuje alkohol bez problemu, podejrzewam że jest dużo więcej takich punktów w całym mieście.

 3. straż miejska i patrole policyjne w tym okresie tym bardziej wzmożone niestety na piaskach robi się już miejscówka nie do sportu i rekreacji czy odpoczynku

 4. W domach przy każdej okazji wóda się leje strumieniami, czy to chrzciny, czy roczek, czy nawet Wigilia, a potem wielki lament, że policja i straż miejska mają pilnować

 5. Policja zapowiada kontrolę po czasie jak się coś stanie a i tak gówno robią na piaskach codziennie zlot speluny samochody z głośną muzyką picie alkoholu, narkotyki, i syf robią śmiecą w lesie i na terenie obiektu na plaży robią ogniska grillują nikt nie sprząta a policja jedzie radiowozem i udaje że nie widzi zero reakcji

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick