15-latek po alkoholu spowodował kolizję. Pijana 18-latka wiozła pasażerkę

0
15-latek kierował rowerem pod wypływem alkoholu i spowodował kolizję. Brakiem wyobraźni wykazała się też 18-latka z powiatu ostrowskiego, która mając promile w wydychanym powietrzu kierowała motorowerem, wioząc ze sobą pasażerkę. Sprawą pierwszego zajmie się sąd rodzinny. 18-latka za popełnione przestępstwo stanie przed sądem, grozi jej więzienie.

15-letniego mieszkańca Pleszewa czekają spore kłopoty. Wszystko przez kolicję, do której doprowadził. – Nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go samochodem marki Renault i doprowadził do zderzenia z pojazdem. W wyniku kolizji odniósł niegroźne obrażenia ciała – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Podczas prowadzenia czynności przez policję okazało się, że 15-latek jest pod wpływem alkoholu. – Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 0,26 promila w jego organizmie. Policjanci powiadomili o sprawie Wydział Rodzinny i Nieletnich pleszewskiego sądu – dodaje Kołaska.

Problemy ma też 18-latka, mieszkanka powiatu ostrowskiego. Do zatrzymania doszło w Nowych Skalmierzycach. – Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motorowerem, która nie miała założonego obowiązkowego kasku ochronnego. Dodatkowo, nastolatka przewoziła jednośladem pasażerkę – powiedziała sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującej 18-latki, okazało się, że prowadziła ona pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nastolatka trafiła do aresztu, za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi jej dwa lata więzienia oraz nawet dziesięć lat zakazu prowadzenia pojazdów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick