15 lat Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

0
Fot. OUTW
Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 15-lecie istnienia. Powstał 6 czerwca 2007 roku, ale obchody nieco przesunięto i odbyły się w drugiej połowie czerwca. To organizacja pasjonatów, która zrzesza pasjonatów - osoby chcące na emeryturze poczuć drugą młodość i poszerzać horyzonty zyskując nowe znajomości i spędzając wspólnie czas.

Takiej werwy, pasji i optymizmu mogą pozazdrościć młodsze pokolenia. Seniorzy nie marnują czasu po pandemicznej przerwie i po raz kolejny pokazali, jak można dobrze się bawić ciesząc się codziennym życiem.

Studenci działający w ramach Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku obchodzili 15 -lecie istnienia tej instytucji, która zrzesza osoby starsze pełne energii do działania i rozwijania pasji na emeryturze oraz chęci nawiązywania nowych znajomości. – Od 15 lat udowadniają, że wiek to tylko liczba, a pomysłowością i aktywnością mogą zawstydzić dużo młodszych. Ukłony dla twórców, obecnych władz oraz wszystkich uczestników – powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski składając życzenia przedstawicielom tej organizacji.

15. rocznica powstania OUTW przypadła dokładnie 6 czerwca. Właśnie tego dnia 2007 roku wpisano Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim do Krajowego Rejestru Sądowego. „Życzę państwu wszystkiego, co najlepsze na kolejne lata działalności. Przede wszystkim dobrego zdrowia i niesłabnącego zapału do realizacji kolejnych zamierzeń” – napisała na stronie instytucji właśnie w dniu jubileuszu prezes zarządu uniwersytetu Aleksandra Biegańska.

Jubileuszowe zdjęcie z okazji 15. rocznicy powstania Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (kliknij, żeby powiększyć)

Fot. OUTW

Czerwiec stoi pod znakiem okolicznościowych obchodów zaplanowanych przez członków OUTW. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • okolicznościowy program dla przedszkoli pt. „Wiersze, bajki i tańce mojej babci” przygotowany przez koło „Tańczące seniorki”,
  • plener malarski koła plastycznego „Impresja”,
  • otwarcie wystawy prac plastycznych członków koła „Impresja” w Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim,
  • wystawa okolicznościowa w Centrum Konferencyjno-Gastronomicznym „Laguna” ukazująca 15. rok działania OUTW,
  • spotkanie integracyjne w Centrum Konferencyjno-Gastronomicznym „Laguna” słuchaczy OUTW oraz zaproszonych gości,
  • inauguracja projektów uzyskanych w bieżącym roku.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick