DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

14-letnia Julia walczy z guzem mózgu. Raszkowska społeczność organizuje charytatywny turniej

Społeczność gminy Raszków chce pomóc Julii i jej rodzinie. 14-latka walczy z guzem mózgu. W planach jest charytatywny turniej, podczas którego zbierane będą pieniądze. Zostaną one w pełni przeznaczone na zasilenie konta zbiórki.

Fot. Zdjęcie ze strony zbiórki na siepomaga.pl

Julia Anioł to 14-letnia dziewczynka, która w dniu narodzin otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Dopiero potem, na jaw zaczęły wychodzić problemy. Okazało się, że dziewczynka cierpi na Nerwiakowłókniakowatość – nieuleczalna choroba genetyczna, zwiększająca ryzyko wystąpienia nowotworów. Teraz 14-latka z Radłowa walczy z guzem mózgu.

Guz móżdżku – taki wyrok usłyszała Julia i jej bliscy. Od lipca do października zmiana urosła aż o 11%. „Jestem przerażona… Guz rośnie, trzeba go jak najszybciej usunąć. Wiąże się to z ryzykiem ogromnych uszkodzeń neurologicznych. Tak bardzo się tego boję, po tym wszystkim, co Julka przeszła” – pisze mama Julii na stronie zbiórki.

Ratunkiem może być leczenie w niemieckim Tubingen. „Małych pacjentów z nowotworami operuje profesor Schuhmann, wybitny neurochirurg dziecięcy, podejmujący się skomplikowanych przypadków, których  inni nie chcą się podjąć.  W obawie o ryzyko powikłań okołooperacyjnych i pooperacyjnych chciałabym oddać córkę w jak najlepsze ręce, by mieć poczucie, że zrobiłam wszystko, co można było zrobić… Niestety, prognozowany koszt operacji i leczenia to zawrotna suma 250 tysięcy złotych. Choć to trudne, muszę prosić o pomoc! Nawet mała kwota od każdego z Was będzie dla nas wielkim darem.” 

Lokalna społeczność oraz władze gminy nie pozostali obojętni na los Julii. W Raszkowie będzie miał miejsce turniej charytatywny, gdzie sprzedawane będą koszulki oraz inne gadżety. Będzie to turniej na sportowo. – Będą to mecze koszykówki. Wystąpią również oldboye takich piłkarskich drużyn jak Widzew Łódź, Lech Poznań, Śląsk Wrocław. Zapewniono nas, że na licytację dotrą wyjątkowe, meczowe koszulki, m.in. Jeremy’ego Sochana, Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Kurka, Mateusza Ponitki i wielu innych znanych sportowców – wymienia Wojciech Nowak, jeden z organizatorów turnieju.

Zaplanowano jeszcze wiele niespodzianek, ale na razie organizatorzy nie chcą zdradzać wszystkiego. Turniej charytatywny dla Julii Anioł odbędzie się 20 stycznia w hali sportowej w Raszkowie. Do akcji przyłącza się także raszkowski samorząd.

LINK DO ZBIÓRKI NA LECZENIE JULII ANIOŁ

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz