131 doniczek konopi indyjskich. Zatrzymany 24-latek

1
Pleszewscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 131 doniczek z rosnącymi krzakami konopi indyjskich oraz urządzenia i przedmioty, wykorzystywane do ich uprawy. W tej sprawie zatrzymano 24-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego, który odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy uzyskali informację operacyjną, z której wynikało, że na jednej z posesji na terenie powiatu pleszewskiego może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci postanowili sprawdzić te informacje.

13 lipca kryminalni podjęli obserwację posesji. W pewnym momencie zauważyli samochód marki Renault Laguna, który po chwili gwałtownie ruszył. Policjanci podjęli pościg, który zakończył się zatrzymaniem 24-letniego mężczyzny. Kryminalni przeszukali auto, którym poruszał się zatrzymany. W schowku drzwi znaleźli urządzenie elektroniczne, służące do pomiarów wartości gleby.  24- latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą, zabezpieczyli łącznie 131 doniczek z rosnącymi krzakami konopi indyjskich oraz przedmioty służące do ich uprawy. Wśród nich znajdowały się doniczki, szafy z oświetleniem, waga elektroniczna i strzykawki. 24-latek uprawę prowadził w pomieszczeniach gospodarczych oraz na pobliskim polu kukurydzy. Jak ustalono, z hodowanych konopi można by wyprodukować narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 260 tysięcy złotych – mówi mł.asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie. 

Kryminalni ustalili, że zatrzymany trudnił się tym procederem od maja ubiegłego roku. Zaczynał od zasadzenia kilku krzaków marihuany. Po uzyskaniu suszu roślinnego, sprzedawał go swojemu znajomemu z gminy Gizałki. Pozostałą część przeznaczał na własne potrzeby. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi i udzielania marihuany, do których się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

źródło: KPP Pleszew

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick