1,3 mln zł na cztery ulice. Zobacz, jak wyglądają Parcelki

0
Cztery ulice na Parcelkach w Krotoszynie zostały wyremontowane. Położono nawierzchnię z kostki brukowej, a także zadbano o zieleń i odwodnienie. Ta inwestycja sprawiła, że osiedle wygląda jak nowe. Nic więc dziwnego, że władze miasta tłumnie przespacerowały się po oddanych właśnie do użytku drogach.

Zakończyła się budowa nowych nawierzchni na czterech ulicach w Krotoszynie. Osiedle Parcelki zyskało odmieniony wygląd, a mieszkańcy i władze miasta cieszą się, że osiedle ma już praktycznie wszystkie ulice pokryte kostką lub asfaltem. Ostatnio oddano do użytku ulice Kolberga, Kurpińskiego, Boya Żeleńskiego i Wita Stwosza. Położenie kostki na 830 metrach kosztowało 1,3 mln zł. Z inwestycji cieszą się zarówno mieszkańcy, jak i włodarze, bo dzięki tym remontom budowa dróg na osiedlu powoli dobiega końca.

– Realizacja tych ulic jest właściwie zakończeniem budowy ulic na tym osiedlu. Rozpoczęliśmy to kilka lat temu opracowując najpierw koncepcję rozwiązującą układ komunikacyjny dla całego osiedla, a w kolejnych latach, w zależności od możliwości finansowych, realizowaliśmy te poszczególne ulice – mówi Andrzej Kaik, naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Wykonawca miał niełatwe zadanie w związku z kładzeniem nowej nawierzchni na czterech ulicach. Trzeba było zmieścić się w wyznaczonym terminie, a dodatkowo zachować drożność dojazdu do posesji. – Prowadziliśmy prace etapami, żeby mieszkańcy mogli dostać się do domów, a remont nie był dla nich zbyt wielkim utrudnieniem – podkreśla Jakub Borowczyk, kierownik budowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick