12 listopada dniem wolnym od pracy

0
Fot. Pixabay
Sejm przegłosował ustawę o świecie narodowym, co oznacza, że 12 listopada duża część Polaków będzie miała wolne. Dlaczego nie wszyscy? Parlamentarzyści nie zgodzili się, aby był to dzień wolny od handlu. Jak jeszcze bardziej wydłużyć sobie weekend? Podpowiadamy na wlkp24.info.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów. 105 było przeciwnych takiemu rozwiązaniu, a 77 wstrzymało się od głosu. Opozycja zaalarmowała: „To dzielenie Polaków”. Spora część Internautów, którzy komentowali ten temat na fanpage’u wlkp24.info, także jest tego zdania.

Wszyscy bez wyjątku mogą rozważyć, czy nie pokusić się o wzięcie kilku dni urlopu w ciągu pierwszych dwóch tygodni listopada i nie wydłużyć sobie weekendów. Długi odpoczynek warto zaplanować już na przy okazji 1 listopada. Wtedy wzięcie urlopu w piątek 2 listopada przedłuży nam wolne do 4 dni. A urlop wzięty także w poniedziałek – do 5. Wzięcie wolnego w piątek 9 listopada lub we wtorek 13 listopada może sprawić, że nasz weekend potrwa nie 2 a 4 dni. A dokładając do tego urlop 2 listopada, może się okazać, że nie pójdziemy do pracy aż przez 8 dni.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick