104 km na 104. rocznicę. Biegali i jeździli z okazji Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

0
Fot. UM Jarocin
Bieg z Jarocina do Mieszkowa pod pomnik gen. Stanisława Taczaka (pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego) oraz rajd rowerowy na czterech dystansach dający łącznie 104 km. Tak na sportowo mieszkańcy Jarocina uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część wydarzeń związanych ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów odbyło się jeszcze przed 11 listopada. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Jarocinie, gdzie sportowe wydarzeniach zorganizowano właśnie tuż przed oficjalnym świętem.

XII Bieg Niepodległości

10 listopada odbył się XII Bieg Niepodległości (zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie), w którym wystartowała młodzież oraz samorządowcy. Tym ostatnim przewodził wiceburmistrz Bartosz Walczak, który nie kryje swojej pasji do biegania. Nie brakowało patriotycznych akcentów w postaci flag czy koszulek.

Trasa biegu wiodła z Jarocina do Mieszkowa. To właśnie w tej miejscowości urodził się gen. Stanisław Taczak – pierwszy dowódca Powstania Wielkopolskiego. Tam uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem wojskowego, który stoi na Rynku w Mieszkowie.

W biegu wzięli udział też m.in. członkowie lokalnego Stowarzyszenia „Biegacze Jarocin” angażującego się w propagowanie zdrowego stylu życia ze sportem w roli głównej.

Sztafeta Niepodległościowa

Dla amatorów jazdy rowerem też przygotowano patriotyczne wydarzenie. Był nim rajd na jednym z czterech dystansów: speed (ze średnią prędkością 27 km/h – 36 km), dwie turystyczne (ze średnią prędkością 18 km/h – 26 km) rodzinna (ze średnią prędkość 12 km/h – 16 km).

Łączny dystans czterech tras dał 104 km, a więc odpowiadał rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick