102 lata temu odzyskaliśmy niepodległość!

2
Fot. wikipedia.org
11 listopada to co roku wyjątkowe święto dla każdego Polaka. 102 lata temu odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach zaborów. Dlaczego 11 listopada? Źródła historyczne podają, że był to splot różnych wydarzeń, m.in. ostateczna klęska Niemiec 11 listopada 1918 roku oraz przybycie dzień wcześniej do Polski Józefa Piłsudskiego. Obchody 11 listopada są zawsze uroczyste jednak z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne obchody będą o wiele bardziej skąpe.

CZYTAJ: Bieg na orientację, gra miejska “1920” w innej formie niż zazwyczaj – obchody 11 listopada w powiecie ostrzeszowskim

CZYTAJ TEŻ: Święto Niepodległości w Ostrowie – inne niż zwykle

Obchody Święta Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim również nie będą takie, jak wszyscy by chcieli. O godzinie 10.00 w ostrowskiej Konkatedrze zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny z zachowaniem wszelkich restrykcji sanitarnych. Złożenie kwiatów odbędzie się w miejscach pamięci, tylko przez władze Miasta i Powiatu, bez udziału sztandarów i zaproszonych gości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś się urodził i ma korzenie w Wielkopolsce, a także na Śląsku czy na Pomorzu, to chyba nie ma za bardzo powodu świętować tego 11 listopada. Te 102 lata temu jego przodkowie przeprowadzili się z Europy do Azji.

    • Prawda jest taka że Marszałek cofnął Polske wstecz a Generałów reformatorów odsunął od władzy zostawiając pijaków i hulaków .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick