DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

100 milionów na "Słoneczne dachy". Ruszył nabór na dofinansowania

Rusza program „Słoneczne Dachy”, w którym do rozdysponowania jest 100 milionów złotych. – Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Duża poznańska spółdzielnia już zadeklarowała chęć przystąpienia do niego, aby wykorzystać bardzo preferencyjne warunki, które są w nim zapisane. Jestem przekonany, że mieszkańcy mogą dzięki temu zyskać, płacąc niższe rachunki za energię – powiedział portalowi wlkp24.info Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Nabór do programu przeznaczonego dla spółdzielni mieszkaniowych ruszył 1 marca. Obsługuje go Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który będzie przyznawał pieniądze na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych, skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. – Pozyskana energia będzie wykorzystana na tzw. część wspólną, a więc na zasilanie dla wind czy oświetlenie klatek schodowych. Szacunki są nawet takie, że rachunek za czynsz dla potencjalnego mieszakańca może zmniejszyć się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych – dodaje.

W ramach programu zostaną zorganizowane także spotkania informacyjne adresowane do zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. W subregionie kaliskim odbędzie się ono 12 marca w Regionalnym Centrum Informatyczno-Doradczym OZE przy Zespole Szkół nr 1 w Liskowie (ul. Twórców Liskowa) o godz 10.00.

W programie spotkań będą poruszane m.in. tematy dotyczące obszarów wsparcia w ramach „Słonecznych Dachów”, omówienie wniosku i dokumentacji konkursowej, założenia i warunki dofinansowania.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • P
  Pamiętamy

  niedziela, 8 marca, 2020

  Pamiętamy kto zlikwidował kilkanaście miejsc pracy w Ostrowie Wielkopolskim wprowadzając Nowe Prawo Wodne od 2018r pamiętamy

  Odpowiedz
 • M
  Mirek

  niedziela, 8 marca, 2020

  Ostrowska Spoldzielnia Mieszkaniowa nie jest zainteresowana. Twierdza ze im sie nie oplaca..

  Odpowiedz
 • L
  lokator

  poniedziałek, 9 marca, 2020

  Spółdzielnia to tylko umie brać z banku kredyty i zrzucać na barki lokatorów ich spłatę. Tam potrzebna jest wymiana personelu na ludzi idących z postępem.

  Odpowiedz
 • K
  Karo

  wtorek, 10 marca, 2020

  A czemu Panie Wojewodo nie wstawi się Pan za szybką koleją dla Ostrowa? W tym momencie to ważniejsze.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz