10 nauczycieli zakażonych. Żłobek i Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych pod okiem sanepidu

20
Spływają wyniki testów na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone w punkcie test&go, który stanął ostatnio przy Stadionie Miejskim w Ostrowie. Na tę chwilę wynik dodatni otrzymały już 33 osoby w tym 10 nauczycieli Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej. Zakażona jest także jedna z opiekunek żłobka przy ulicy Waryńskiego. Patogen pojawił się także w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych.

Dziś informowaliśmy o potwierdzonym przypadku zakażenia u jednej z uczennic III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Tam w kwarantannie znalazło się 49 uczniów i ich domownicy.

Do ostrowskiego sanepidu spływają pierwsze wyniki badań test&go, które zostały w ostatnich dniach przeprowadzone przy Stadionie Miejskim w Ostrowie. – Na tę chwilę mamy 33 dodatnie wyniki. 10 osób to nauczyciele ze szkoły przy ulicy Waryńskiego. Kolejna informacja jest taka, że zakażona jest także jedna z opiekunek mieszczącego się obok żłobka. Koronawirusa stwierdzono także u jednego z uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie – informuje Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownicy sanepidu w dalszym ciągu ustalają listę osób, które mogą zostać objęte kwarantanną. Ich liczba może sięgnąć nawet kilkuset.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. 29
  6

  Jakoś wszystkie sklepy są otwarte od marca jak to się zaczęło i co ktoś chory nie. Jaki dowód maseczki. A nie młodzież przerwa na fajce jeden obok drugiego. Bez maseczki. Może się jeszcze fajka dzielą.

 2. 38
  8

  Przeprowadzić dochodzenie kto przychodził chory do szkoły. Nieprzestrzeganie zaleceń jest skrajną nieodpowiedzialnoscią. Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Czy ktoś zarządza tą szkoła? Jeżeli tak to powinien ponieść odpowiedzialność za narażenie życia innych. Kto stworzył ten twór Spoldzielnie oswiatowa która pod podlega pod sama siebie jest za to odpowiedzialny. Dlaczego to zostało stworzone? Stołek na wieki bez konkursów.

  • 3
   5

   Najpierw były wesela, teraz cisza, wirus przyszedł do szkół. Rząd przewidział, że od 1.09. wirus będzie w szkołach…Ciekawe, ze wirusa nie ma w pubach, dyskotekach, kawiarniach no i w marketach…w autobusach dużo ludzi jeździ bez maseczek, siedzą obok siebie i co….i nic….Ja już zgłupiałam…

 3. 3
  2

  Ja myślę że i tak dzieci i młodzież mają dużą szansę na naukę zdalną w tym roku szkolnym bo w każdej szkole znajdzie się ktoś zakażony i tak po kolei szkoły będą musiały wprowadzać nauczanie zdalne. Taki ten rok pewnie będzie,ale przeżyjemy nie wiadomo co z następnym. Miejmy nadzieję że koronswirus odpuśći😀

 4. 3
  1

  Najpierw były wesela, teraz cisza, wirus przyszedł do szkół. Rząd przewidział, że od 1.09. wirus będzie w szkołach…Ciekawe, ze wirusa nie ma w pubach, dyskotekach, kawiarniach no i w marketach…w autobusach dużo ludzi jeździ bez maseczek, siedzą obok siebie i co….i nic….Ja już zgłupiałam…

 5. Pic na wode to wszystko szkoly i przedszkola pozamykac aby chca bo uczyc niechca a jak uczniowie byli w doma to nauczyciele zadawali po dwa
  razy tyle nauczyciele teraz sie robia zaleniwi aby kase brac wstyd i chanba

  • A ty kolego chyba do szkoły nie chodziłeś ,choć nauka była stacjonarna nie zdalną . Język Polski jednak jest trudny 😗

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick