10-miesięczny rowerzysta rozpoczął sezon z „Sokołem” [ZDJĘCIA]

0
Fot. Sokół Skalmierzyce
Ponad 100 rowerzystów wzięło udział w rajdzie rozpoczynającym sezon. Cykliści pokonali ok. 30-kilometrową trasę bez problemów i już planują kolejne rowerowe wydarzenia.

Wiosenna pogoda sprzyja wyjściu na rower. W Skalmierzycach postanowili skorzystać z tego masowo, organizując rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 113 osób w tym 23 dzieci. – Dla nas jako organizatorów rajd okazał się bardzo dużym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym. Zostaliśmy zaskoczeni tak dużą frekwencją. Wpłynęło to na nas bardzo mobilizująco. Jesteśmy zadowoleni, że nasze rajdy zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością także wśród mieszkańców sąsiednich gmin – mówią przedstawiciele Towarzystwa Rowerowego Sokół Skalmierzyce.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Rowerzyści ruszyli ze Skalmierzyc w stronę Gutowa, gdzie czekał na nich poczęstunek w parku a później powrót. Najmłodszy uczestnik miał 10 miesięcy i bez problemów zniósł trudy 30-kilometrowej trasy, podróżując w foteliku na rowerze swojego taty.

Towarzystwo „Sokół” już planuje kolejne rowerowe atrakcje. 10 czerwca odbędzie się IV Klasyk Skalmierzycki, a w planach są także m.in. zawody dla dzieci.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick