DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

10. Grand Prix Komeda. Wokół książek i ich bohaterów

Festiwal filmowy to projekcje, rozmowy z twórcami kina, warsztaty, nagrody, koncerty, wystawy… Nieodłączną częścią są też spotkania autorskie, skupione wokół książek. W tym roku organizatorzy – Ostrowskie Centrum Kultury – zapraszają na trzy wieczory z książką i jej bohaterami.

Pierwsze z nich odbędzie się w poniedziałek, 23 sierpnia. Wtedy to zaplanowane jest spotkanie z aktorką Ewą Błaszczyk, jedną z bohaterek rozmów Łukasza Maciejewskiego, zawartych w książce „Aktorki. Spotkania”.

Następnego dnia, 24 sierpnia, odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Orzechowskim i Anną Dymną. Pretekstem do zaproszenia na festiwal w Ostrowie tych dwoje wybitnych twórców jest m.in. książka „Wpadnij, to pogadamy. Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim”.

Kompozytor Andrzej Korzyński także będzie gościem festiwalu Grand Prix Komeda. Z publicznością spotka się kilkakrotnie – m.in. w piątek, 27 sierpnia, a to za sprawą książki Marii Szabłowskiej „Znam wszystkie Wasze numery”, wywiadu rzeki z tym wybitnym twórcą. Podczas spotkania, w którym prócz kompozytora uczestniczyć będą: Maria Szabłowska i Michał Wilczyński, odbędzie się także promocja płyt Andrzeja Korzyńskiego wydawanych przez GAD Records.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • N
  nick

  niedziela, 18 lipca, 2021

  czy to jeszcze festiwal poświęcony Komedzie, czy już maciejewskiemu hehe?

  Odpowiedz
 • K
  Kinoman

  poniedziałek, 19 lipca, 2021

  Gdzie w tym wszystkim Krzysztof Komeda…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz