Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
W ubiegłych latach tematem przewodnim było odkrywanie uroków Puszczy Noteckiej (nadleśnictwo Sieraków), jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce oraz Lasów Żerkowsko – Czeszewskich (nadleśnictwo Jarocin), w których znajduje się najstarszy rezerwat w Wielkopolsce. W tym roku wszystkich laureatów konkursu organizatorzy konkursu zabiorą do jednego z najcenniejszych przyrodniczo zakątków naszego kraju. Mowa o wielkopolskiej Biebrzy, czyli Dolinie Baryczy – prawdziwego raju dla miłośników ptaków. A w podróż po tamtejszych lasach zabiorą Was leśnicy z nadleśnictwa Antonin.
– Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą pasją, zdradzić tajniki pracy w lesie oraz pokazać wyjątkowo urokliwe miejsca wielkopolskich lasów. W tej edycji przygotowaliśmy wiele nowych atrakcji, nie znanych jak dotąd uczestnikom poprzednich konkursów. Między innnymi spróbujemy obalić kilka mitów związanych z mistycznymi nocnymi stworzeniami – ćmami. Na uczestników czeka warsztat pracy oko w oko z nocnymi motylami pod okiem specjalistów – entomologów – informuje koordynator projektu Małgorzata Brzostowska, rzecznik prasowy poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych.
– Wykorzystując walory przyrodnicze Doliny Baryczy nie zabraknie również ptasich atrakcji. Planujemy wciągający birdwatching. Warto zaznaczyć, iż zaczęła się już jesienna wędrówka ptaków, a jest to wymarzone miejsce do takich obserwacji. Dodatkowo planujemy obserwację rykowiska, która nie udała się w poprzednich latach ze względu na pogodę. Mamy nadzieję, że tym razem dopisze nam nieco więcej szczęścia. W tym roku także dużo uwagi poświęcimy historii. Podążymy tropem zabytkowych dworków i arystokratycznych rodów Książąt Radziwiłłów. To wyjątkowe i magiczne miejsce – dodaje.
„Las poza cywilizacją” to projekt mający na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom Wielkopolski na piękno lasów w ich okolicy, z przedstawieniem całego spektrum zagadnień dotyczących ekologii, przyrody i leśnictwa. Jego głównym zadaniem jest oderwanie ludzi od miejskiego zgiełku i promowanie LASu jako alternatywy naszych miejskich przyzwyczajeń. To przedstawienie korzyści, wynikających z przebywania w lesie, od zdrowotnego oddziaływania na nasze ciało i umysł po miejsce do realizacji licznych pasji. Las może być inspiracją dla nas wszystkich. Projekt ukazuje tym samym jak wiele ważnych funkcji LAS może pełnić w naszym codziennym życiu.
Konkurs rozpoczął się 27 września i potrwa do 4 października na antenie Radia Poznań w popołudniowym paśmie między 14:00 a 15:00. Składać się będzie z 6 edycji. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie i wysłać SMS na wskazany numer. Szczegóły TUTAJ.
źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz