Zgłoś pomysł do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego! Ruszył nabór wniosków

4
Fot. UMOstrów
Od 1 lipca mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą zgłaszać swoje pomysły do VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wniosek może złożyć każdy, bez względu na wiek. Wystarczy zgłosić swój pomysł na to, co chce się zmienić w swoim mieście i uzyskać podpisy minimum 10 osób. Pieniądze będą przyznawane w czterech kategoriach.

Ostrowski Budżet Obywatelski cieszy się bardzo dużym powodzeniem i co roku mieszkańcy zgłaszają całą masę pomysłów. W późniejszym etapie odbywa się głosowanie i na tej podstawie wybierane są projekty, które otrzymają dofinansowanie.

CZYTAJ: Ostrowski Budżet Obywatelski 2019. Zobacz, kto wygrał! [PEŁNA LISTA WYNIKÓW]

Wzorem ubiegłego roku mieszkańcy mogą składać wnioski w czterech kategoriach. Są to:

 • zadanie ogólnomiejskie duże inwestycyjne lub społeczne, którego wartość nie może przekraczać 300 000 złotych brutto,
 • zadanie ogólnomiejskie małe inwestycyjne lub społeczne, którego wartość nie może przekraczać 40 000 złotych brutto,
 • zadanie edukacyjne, którego wartość nie może przekroczyć 20 000 złotych brutto. Zadanie edukacyjne to zadanie inwestycyjne realizowane na terenie ostrowskich szkół i przedszkoli lub zadanie społeczne realizowane na terenie szkoły, przedszkola lub poza nim.
 • Kolejna kategoria zadania dotyczy obszaru rewitalizacji. Obszar rewitalizacji został wyznaczony Uchwałą nr XXXIV/399/2017 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 31 maja 2017 z późn. zmianami i obejmuje w szczególności centrum miasta. Zadania można realizować m. in. na ostrowskim Rynku czy Deptaku. W ramach tej kategorii można realizować wyłącznie zadania o charakterze społecznym na obszarze rewitalizacji. Wartość jednego zadania rewitalizacyjnego nie może przekraczać 20 000 złotych brutto.

Swój wniosek może złożyć każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, bez względu na wiek. Musi on jednak uzyskać podpisy minimum 10 osób, które popierają dany projekt. Pomysły muszą mieć charakter ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Ostrowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  • 2
   3

   Albo przynajmniej rozliczyć nieudolność poprzedniego budżetu na to przeznaczonego. To jest skandal, żeby tyle pieniędzy wydać zupełnie po nic.

 1. Nie rozumiem komentarza pana Myślącego. Ja wysterylizowałem swoją suczkę. Nie stać mnie było aby wydać na to 500 zł (pies wazy powyzej 30 kg). Niektore projekty są super. Ten z kastracją – pomaga zwykłym ludziom i przy okazji walczy z bezdomnoscią.

  • Chodzi o budżet “na to przeznaczony”, a odpisywałem na komentarz dotyczący kolejki wąskotorowej. 🙂 Oczywiście, że budżet obywatelski jest jak najbardziej sensowny i potrzebny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick