“Zagłada polskiej wsi” – rolnicy z powiatu protestowali w Warszawie[FOTO]

8
Fot. uczestnik protestu
"Zagłada polskiej wsi", "NIE dla Piątki Kaczyńskiego, bo zniszczy rolnika polskiego", "Prawo i Sku******stwo to Wasza "ostatnia" zmiana" - takie hasła można było dziś zobaczyć w Warszawie, gdzie swój sprzeciw wyrażali rolnicy z całego kraju. Według szacunków policji w manifestacjach mogło wziąć udział 60-70 tysięcy osób. Wśród nich byli także rolnicy z powiatu ostrowskiego.

Tak dużej manifestacji, chyba nikt się nie spodziewał. Według policji w dzisiejszym proteście brało udział 60-70 tysięcy rolników. Przyjechali z całej Polski, by wyrazić swoje niezadowolenie w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, tzw. “piątki Kaczyńskiego”. “My mamy jeden, twardy postulat – cała “piątka Kaczyńskiego” jest do odrzucenia i tylko o tym będziemy rozmawiać z Marszałkiem Grodzkim. Ta piątka to piątka zniszczenia polskiego rolnictwa!” – można było usłyszeć na dzisiejszym proteście.

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 13 października 2020

Rolnicy ostrzegali, że jeśli ich żądania nie zostaną wysłuchane to kolejny protest będzie pewny. “Jeśli nie dostaniemy jasnych informacji i zmian to za tydzień cała Polska zostanie sparaliżowana z mocnym naciskiem paraliżu w stolicy. To są nasze plany, a my nasze plany realizujemy. Koniec dla pogardy polskiego rolnictwa! Koniec! To tu jest prawdziwa opozycja!”.

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 13 października 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • Nie mówię, że jestem za hodowlą zwierząt na futra, bo nie jestem, ale to, że u nas z dnia na dzień tego zabronią (weź pod uwagę, że w tej branży pracują ludzie, którzy pracę stracą z dnia na dzień) nie znaczy, że nagle ludzie przestaną chodzić w futrach. Hodowle przeniosą się na wschód. O ile u nas (mimo różnych medialnych doniesień, to pewnie skrajne przypadki, oczywiście niedopuszczalne) warunki są humanitarne, to nie sądzę, żeby Saszka z Siergiejem się przejmowali czymkolwiek. Temat można wygaszać, ale stopniowo, takie radykalne działanie jest chore, bo odcinamy gałąź gospodarki i pozbawiamy ludzi pracy.

  1. 9
    6

    Trzeba było przy urnach powiedzieć Pisowi NIE! A wy wychwalaliście Pis i Dudę pod niebiosa. Prawie po rękach całowaliście… To teraz te ręce pokazują wam, gdzie wasze miejsce – zaiwaniać na polu i w obejściu, wieczorem oglądać Wiadomości w TVPis, a w niedzielę do kościółka. I cicho siedzieć. Co chcieliście, to macie…

  2. PiS dziękuje rolnikom za wybranie Pseudo – prezydenta Dudy i całej ,, dobrej zmiany ” – nieudaczników, oszłomów i populistów – demolujących nasz kraj!
    Wybrała wieś tych ,, którym wszystko się należy ” – głównie wieś głosowała na PiS – nie myśląc na kogo głosują – kierując się tym, że ,,łoni dają” ? a ile zabierają nam wszystkim – złoty słabnie – wszystko drożeje – a zadłużenie kraju jest astronowmiczne wszystko dzięki ,, dobrej zmianie ” ! – a teraz też zabrali się za reformę i pomoc dla rolnictwa – a niedługo UE wstrzyma nam pieniądze – jeżeli nadal będą kłócić się ze wszystkimi i pluli na UE.Smutna prawda – może rolnicy zrozumieja w końcu na kogo tak ochoczo głosowali !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick