Wygrał prawie u siebie. Tarchały Wielkie triumfują w Ostrowie [WIDEO]

Za nami 61. Bieg Republiki Ostrowskiej.W tegorocznej rywalizacji wzięło udział ponad 500 biegaczy z różnych zakątków województwa i kraju. Po biegach najmłodszych na linii startu stanęli ci, którzy zapragnęli sprawdzić się na jednym z dwóch dystansów: 5 lub 10 km.

W biegu na 10 km najszybszym uczestnikiem okazał się Kacper Adamczak z Tarchał Wielkich, który wygrał z czasem 32:20. Zwyciężył nie tylko w klasyfikacji Open, ale także w kategorii M20. Wyprzedził Fabiana Świątka z Kępna i Mateusza Grajka z Ostrowa Wielkopolskiego. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Żaneta Powolna reprezentująca MKS Siechnice. Przebiegła linię mety na 44. miejscu z czasem 39:24. Wygrała w kategorii K20.

W biegu na 5 km najszybszy był Marcin Zagórny z Radnicy, który dobiegł do mety z czasem 16:40 wygrywając jednocześnie w kategorii M30. Minimalnie wyprzedził Błażeja Kaniewskiego z Raszkowa i Piotra Gaszczyńskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy także stanęli na podium w kategorii wiekowej M30. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Karolina Witek z Jarocina, która przebiegła metę z czasem 19:02, co dało jej 12. miejsce i zwycięstwo w kategorii K30.

Na dystansie 10 km rywalizowało 438 biegaczy, a na 5 km pobiegło 141 uczestników.