DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Warsztaty, spacer przyrodniczy i rozmowy o ekologii

Projekt realizowany był przez uczniów: Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Kwitnącej Myśli i podopiecznych pracowni plastycznej „Dzika Śliwka”. W jego ramach odbyły się warsztaty „Smog i jego konsekwencje”. – Uczniowie dowiedzieli się, czym jest smog, co nas truje, jak bardzo szkodliwy jest on dla naszego zdrowia. Wspólnie wypracowaliśmy przykłady „dobrych praktyk” – działań, które poprawiają stan powietrza. Ważne jest uświadomienie, że niemal każdy z nas może mieć wpływ na zmniejszenie zjawiska smogu – mówi jedna z koordynatorek projektu Milena Janiak.

Kolejne warsztaty polegały na przygotowaniu drewnianych tabliczek z napisami, informującymi o ważnej roli drzew. Tabliczki te zostały zawieszone na drzewach na ostrowskim rynku. Nie tylko tam – także w Parku Miejskim, gdzie odbył się spacer z Martyną Psikus, która opowiedziała o tym, jakie drzewa rosną w parku i ciekawostki z nimi związane.

Projekt, podczas którego zorganizowano też dwie Rowerowe Masy Krytyczne, został podsumowany w tym tygodniu w Forum Synagoga. Został zrealizowany w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Podczas podsumowania miała miejsce konferencja „Walczmy ze smogiem”.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz