Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Projekt jest skierowany do 8 mężczyzn i 12 kobiet. Dzięki niemu w sumie 20 osób będzie miało szansę ukończyć kurs zawodowy montera zabudowy i robót wykończeniowych oraz kosmetyczki. Aby zainteresowane osoby mogły w nim wziąć udział- muszą spełnić określone kryteria.
Przede wszystkim szukamy osób, które mają ukończony 18 rok życia, ale nie przekroczyli jeszcze 25 lat. Muszą być niepracujący, bierni zawodowo i nie mogą być klientami urzędu pacy. Ważne jest też, aby nie kształcili się i nie szkolili. Największe szanse mają osoby, które w ogóle nie posiadają kwalifikacji zawodowych lub są one na tyle niskie , że są niedostosowane do potrzeb rynku pracy – tłumaczy Karolina Stachowska, koordynator projektu z ramienia CKiW OHP w Pleszewie.
Każdy kursant może liczyć na wparcie opiekuńczo-doradcze w postaci grupowych treningów i warsztatów z psychologiem, indywidualnego wsparcia psychologicznego, zajęcia z zapobiegania depresji wśród młodzieży. Planowane są również grupowe i indywidualne spotkania z doradcą zawodowym i warsztaty aktywnego poszukiwania pracy.
To świetna perspektywa dla młodych ludzi, którzy oprócz zawodu kosmetyczki oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych będą mogli zrobić m.in. kurs językowy, kurs ECDL lub równoważny, kurs przedsiębiorczości czy prawo jazdy. Dodatkowo każdy z nich po ukończeniu kursu będzie mógł odbyć trzymiesięczny staż zawodowy, który będzie zorganizowany w ramach projektu – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP.
Każdy uczestnik projektu może liczyć na prywatne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie zdrowotne, stypendium w trakcie trwania kursów i staży zawodowych jak i również dofinansowanie kosztów dojazdu uczestników na zajęcia i staże. Przedsięwzięcie zakończy się 30 czerwca 2018 roku.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz