Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Chętnych, bo tworzyć radiowy team było aż 40. Musieli oni wykazać się jednak kreatywnością i dobrym piórem. – Trzeba było mieć swoje założenia programowe, trzeba było wiedzieć, co się będzie chciało robić i na czym polega praca redaktora. W ten sposób wyłoniliśmy 20-tkę, która tworzy redakcję radiową – wyjaśnia Renata Spodzieja, dyrektorka SP4 w Ostrowie.
Magda Kubik objęła funkcję redaktor naczelnej radia i powtarza, że zarówno dziennikarze, jak i dział techniczny to jedna drużyna, która gra do wspólnej bramki. – I jedni i drudzy są niezwykle potrzebni. Na przykład gdyby nie dział techniczny to nic by nie działało – mówi.
Radio będzie działać zarówno podczas przerw, jak i lekcji. Muzyka ma umilać przerwy oraz łagodzić szkolne obyczaje. Nie samą muzyką radio będzie żyło. W planach jest wiele programów zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców Ostrowa. – Podczas lekcji będzie puszczana cicha muzyka relaksacyjna, a podczas przerw już playlista wybrana przez uczniów – tłumaczy Szymon Matyśkiewicz, koordynator projektu. – I ci najmłodsi mają głos: będą redagować audycję „Co w trawie piszczy”, czyli program ciekawskiego przedszkolaka. Będzie też kącik aktywnego seniora. Także rówieśnicy naszych uczniów będą się realizować w programie społecznym „Pytam, badam, odpowiadam” – dodaje Renata Spodzieja.
Studio radia to profesjonalnie wygłuszony sufit oraz ściany, mikrofony, sprzęt komputerowy, wygodna kanapa oraz zielony taras. Ekipa „głosu czwórki” współpracowała i będzie współpracować z radiem Meteor, czyli studencką rozgłośnią działającą przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Będziemy im prezentować kilka tajników radia, opowiemy, jak wygląda praca u nas, jak my przygotowujemy audycje. Opowiemy też trochę o radiowym sprzęcie – wymienia Mikołaj Obała, redaktor rozgłośni studenckiej „Meteor”.
Nowym kolegom w branży życzymy pomyślnych audycji i wielu ciekawych rozmówców!
środa, 9 marca, 2022
Pomysł ciekawy, życzę wytrwałości i obiektywizmu.
środa, 9 marca, 2022
Dziwne, że w Ostrowie nie działa lokalne Ostrowska rozgłośnia radiowa, a nie jakaś ESKA, czy aty ostrowskie a kaliskie radio CCENTRUM. Większość ludzi w ciągu dnia słucha radia a nie ogląda TV