Tragedia w escape roomie na północy kraju. Kontrola także w południowej Wielkopolsce[AKTUALIZACJA]

4
Tragedia w Koszalinie wstrząsnęła całą Polską. Pięć 15-letnich dziewcząt straciło życie, będąc uwięzionymi w jednym z pomieszczeń tamtejszego escape roomu. 25-letni mężczyzna, ciężko poparzony trafił do szpitala. Ministrerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało kontrolę wszystkich tego typu miejsc na terenie całego kraju.

Jak ustaliła koszalińska prokuratura, pożar wybuchł w poczekalni escape roomu i odciął pracownikowi drogę do uwięzionych dziewczyn. Według wstępnych ustaleń śledczych, przyczyną pożaru była rozszczelniona butla z gazem.

W wyniku pożaru zginęło pięć nastolatek w wieku 15 lat. 25-letni pracownik escape roomu z poparzeniami twarzy i rąk trafił do Szpitala Specjalistycznego w Gryficach. Jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Ofiary zginęły z powodu zatrucia czadem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarządziło kontrole wszystkich tego typu miejsc na terenie całego kraju. Jest ich około 1000. Kontrola będzie dotyczyć przede wszystkim sprawdzenia możliwości ewakuacji w danym miejscu.

W Ostrowie Wielkopolskim znajdują się dwa takie miejsca rozrywki. One też na pewno przejdą kontrolę.

Escape room to forma rozrywki, która cieszy się bardzo dużą popularnością, głównie wśród młodych osób. Polega na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia rozwiązując zagadki i łamigłówki znajdujące się w danym pokoju.

AKTUZLICACJA 15:00

Strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali informację, że na terenie Ostrowa Wielkopolskie znajdują się cztery tego typu lokale. Jeden z nich został przeniesiony z ul. Wrocławskiej na ul. Grobowską. Drugi znajdujący się na ul. Nowa Krępa, z dniem 1 grudnia zawiesił działalność. – Obecnie w Ostrowie znajdują się dwa działające lokale. Na ulicy Grabowskiej oraz Wolności. Ten pierwszy przeszedł już kontrolę, która odbywała się w asyście patrolu policji. Nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości. Drugi z lokali także zostanie skontrolowany – poinformował bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA 16:00 

Otrzymaliśmy informację od strażaków, że lokal przy ul. Wolności także jest już po kontroli. – Nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości. Wszystko jest w najlepszym porządku. Oba, ostrowskie lokale mogą bez przeszkód dalej funkcjonować – poinformował bryg. Krzysztof Biernacki z PSP w Ostrowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick