DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Targowiska z dofinansowaniem

O dofinansowanie mogły ubiegać się gminy, powiaty lub ich związki. Refundowane są takie działania jak: budowa, przebudowa lub modernizacja obiektów targowych, zakup sprzętu, materiałów i usług służących realizacji inwestycji, koszty ogólne, oraz podatek VAT.

Warunkiem otrzymania pomocy było realizowanie inwestycji w miejscowości liczącej nie więcej niż 200 tysięcy mieszkańców. Wysokość refundacji nie mogła przekroczyć miliona złotych i nie mogła ona stanowić więcej niż 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych operacji.

Bezpośrednia sprzedaż artykułów rolno-spożywczych to coraz bardziej liczące się dodatkowe źródło dochodu dla wielu gospodarstw. Jednak, aby efektywnie handlować rolnicy muszą mieć do tego odpowiednie miejsca, które dzięki środkom jakie na to przeznaczamy będzie można stworzyć lub przebudować powiedział Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W ramach naboru złożonych zostało 19 wniosków. Pozytywną weryfikację skutkującą przyznaniem pomocy uzyskało 16 wniosków. Wszystkie oceniane wnioski uzyskały wymaganą minimalną ilość punktów. Odmowa przyznania pomocy dotyczyła trzech wnioskodawców, którzy zrezygnowali z ubiegania się o tę pomoc po złożeniu wniosku lub w wyznaczonym terminie nie uzupełnili wszystkich braków we wniosku. Gminy, które nie uzyskały dofinansowania to : Grabów nad Prosną, Trzemeszno i Jastrowie.

Dzięki inwestycjom w rozwój targowisk stworzone zostaną warunki do sprzedaży bezpośredniej, która jest najkrótszą drogą pomiędzy producentem a odbiorcą końcowym żywności.

Dofinansowanie z terenu południowej Wielkopolski otrzymały w Jaraczewie i Stawiszynie. 

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • K
    kamila

    piątek, 13 października, 2017

    a Ostrów??

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz