Sukces młodych karateków! 5 medali i awans na mistrzostwa świata [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Zielonki-Parcela koło Warszawy.

Pięć medali zdobyli młodzi karatecy z Pleszewa podczas Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców, które były rozgrywane w miejscowości Zielonki-Parcela pod Warszawą.

Pleszewski Klub Karate wychowuje kolejne pokolenie medalistów. Młodzi sportowcy mają na koncie kolejne sukcesy. Ostatnim są medale podczas Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. W rywalizacji, która toczyła się w miniony weekend o medale walczyło 464 uczestników i uczestniczek z 64 klubów. PKK wystawił 6-osobowy skład zdobywając złoty, 3 srebrne i brązowy medal.

– Michał Florczak w roli faworyta bronił tytułu mistrza Polski z ubiegło roku. Wygrywając walki eliminacyjne, a w finale pokonując swojego przeciwnika w stosunku 9:0 zdobył po raz kolejny tytuł najlepszego karateki U-21 w kategorii wagowej do 84 kg. Tym samym Michał Florczak zapewnił sobie miejsce w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Karate w Wenecji, które zostaną rozegrane w październiku 2024 roku  w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Karate, które odbędą się w październiku 2024  w Wenecji – wyjaśnia Józef Sołtysiak, prezes i trener PKK Pleszew.

Tytuł wicemistrzyni wywalczyła natomiast juniorka młodsza Maja Kolanowska, która rywalizowała w kategorii -47 kg. Uległa dopiero w finale rywalce przegrywając 0:1. Wcześniej wygrała 3 walki bez straty punktu.

Również ze srebrnym medalem wrócił do Pleszewa Jan Podolski, który także w finale musiał uznać wyższość rywala w kategorii kumite juniorów -68 kg. – Maja Kolanowska jak i Jan Podolski będą brani pod uwagę także w udziale w Mistrzostwach Świata w Wenecji – dodaje.

Kolejny sukces pleszewskich karateków to rywalizacja w kumite drużynowym U-21. Zawodnicy wystąpili w składzie: Jakub Borowczyk, Paweł Spychalski i Michał Florczak. Oni także wywalczyli srebrny medal.

– W zawodach wziął udział również Dawid Wojtczak w kumite juniorów -76 kg. Wygrał walkę w pierwszej rundzie i w kolejnej uległ przeciwnikowi, który odpadł także w eliminacjach blokując możliwość rywalizacji w walce o brązowy medal – podkreśla Józef Sołtysiak.

PKK Pleszew wywalczył też 22 punkty w systemie sportu młodzieżowego. Zdobycie 5 medali pozwoliło karatekom ró∑neiż na zajęcie 12. miejsca w klasyfikacji medalowej mistrzostw.