Spektakularny remis Centry. LKS uratował Jarotę, która... uratowała się też sama

10 goli drużyn z naszego regionu w 4 meczach tej kolejki. IV liga trzyma w napięciu do końca.

Takiej kanonady w IV lidze nie było dawno, choć Centra akurat przyzwyczaiła w tym sezonie do tego, że w meczach, które rozgrywa pada dużo bramek. Tym razem zakończyło sie remisem 5:5 z Victorią Września. Faworyzowany gospodarz nie zdołał zatrzymać ofensywnie usposobionej drużyny prowadzonej przez Michała Kosińskiego. Hattrickiem ustrzelonym w zaledwie 11 minut popisał się Michał Kucharski.

Grad goli padł też w Stęszewie, gdzie Lipno wygrało z Polonią Marcinki Kępno aż 6:1. Drugie w tabeli Lipno nie pozostawiło złudzeń czwartej od końca Polonii.

Sobotnie granie rozpoczął LKS Gołuchów, który podejmował Koronę Piaski. Zwycięstwo Ekipy Żubra 2:1 dało nie tylko radość lokalnym kibicom, ale także utrzymanie Jarocie Jarocin, bo Korona walczyła o pozostanie w IV lidze. Podobnie jak JKS podejmujący tego dnia odwiecznego rywala – Nielbę Wągrowiec. Już tydzień temu wystarczył Jarocie remis z Polonią Marcinki Kępno, aby zapewnić sobie utrzymanie.

Jarota początkowo przegrywał z Nielbą ale trwało to zaledwie minutę. Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1, jednak wynik na 2:2 ustalił snajper Nielby Rafał Leśniewski w 85. minucie.

W piątkowy wieczór powodów do radości nie mieli natomiast piłkarze Ostrovii 1909, którzy w kiepskim stylu ulegli Mieszkowi Gniezno 0:3 przerywając świetną passę 8 meczów bez porażki.

W najbliższy czwartek derby pomiędzy Centrą Ostrów Wielkopolski a Ostrovią 1909. Wkrótce więcej szczegółów na ten temat.