Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Jeszcze w tym roku na ostrowskich ulicach pojawi się dziewięć nowych autobusów elektrycznych, które przyczynią się do zmniejszenia emisji spalin. Władze miasta mają w planach także dokładną analizę gospodarki niskoemisyjnej. Przyjrzenie się wskaźników w nim zawartych ma pomóc w ocenie tego, jakie działania w walce ze smogiem są najbardziej potrzebne. W „oczyszczanie powietrza” włączyły się także miejskie spółki. – Centrum Rozwoju Komunalnego w ramach pakietu energetycznego rozwija inicjatywy mające pomóc w walce ze smogiem, a Ostrowski Zakład Ciepłowniczy podłącza nowych odbiorców do miejskiego cieplika. Budujemy też nowe ścieżki rowerowe i jako samorząd rozwijamy program roweru miejskiego – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Choć odczyty ze wskaźników zanieczyszczenia powietrza w ostatnich dniach biją rekordy, a normy są przekraczane nawet o 1000 proc., cieszyć może fakt, że mieszkańcy miasta – przynajmniej ci skontrolowani przez straż miejską – nie palą śmieciami. – Od 2 stycznia przeprowadziliśmy 98 kontroli w trakcie których nie stwierdziliśmy spalania odpadów w przydomowych piecach – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.
Mimo tego będziemy się musieli uzbroić w cierpliwość, bo poprawa jakości powietrza nie nastąpi z roku na rok, a tym bardziej z miesiąca na miesiąc.
czwartek, 24 stycznia, 2019
Zwalczanie smogu jest proste jak budowa cepa. Wystarczy dać ludziom zarobki takie aby na gaz ich było stać. I nie trzeba być wykształcony żeby to wymyslec
czwartek, 24 stycznia, 2019
Budowa ścieżek rowerowych i roweru miejskiego niewątpliwie przyczynia się do zmniejszenia smogu… Szczególnie przy obecnej temperaturze. Brawo nowy prezydencie!
czwartek, 24 stycznia, 2019
Jak się to czyta to się krew burzy. Jakie działania w walce ze smogiem? Jedna wielka ściema. To nie działania tylko pozorowanie działań. W punkt:
1) dziewięć nowych autobusów elektrycznych ma takie znaczenie dla walki ze smogiem jak pierdnięcie świętej krowy w Indiach. W Ostrowie 90 % zatrucia powietrza to niska emisja, a spaliny pojazdów to 10 %. Jakie ma więc znaczenie kilka autobusów elektrycznych dla powietrza w Ostrowie? 0,0000000000001 %, a może 0,00000000000000000001 %?
2) władze miasta mają w planach także dokładną analizę gospodarki niskoemisyjnej. To ja się pytam co w poprzedniej kadencji te władze nie dokonały żadnej analizy? A to się władza zmieniła po wyborach? Czy cały czas jest Klimkowa? A tak poza tym jak czytam o analizowaniu to nie wiem czy się śmiać czy płakać. No tak. Zamiast działać wolą analizować. Bo to nic nie kosztuje, a elektorat takie idiotyzmy kupuje…
3) W „oczyszczanie powietrza” włączyły się także miejskie spółki. No tak. Zwłaszcza OZC, który zamiast zyski z ubiegłego roku (bodaj 5 milionów) zamiast na rozwój sieci i promocję podłączania do sieci ciepłowniczej wypieprzył kasę w kosmos czyli na dywidendy dla komunalnego pasożyta czyli Holdikomu i drugiego udziałowca OZC z Francji.
4) Budujemy też nowe ścieżki rowerowe i jako samorząd rozwijamy program roweru miejskiego – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa. A ja się zastanawiam czy facet w ogóle wie o czym mówi? Smog to problem okresu jesienno-zimowego i w 95 % jest związany z niską emisją czyli spalaniem w domach jednorodzinnych. To ja się pytam? Co mają do tego ścieżki rowerowe i system roweru miejskiego – notabene w zimie nie działający… A poza tym promowanie jeżdżenia rowerem w czasie kiedy np. pada śnieg i normy zanieczyszczeń są przekroczone o kilkaset procent to życzenie ostrowianom albo wypadku w czasie jazdy, albo zatruwania się smogiem. Zimą zdecydowanie zdrowiej jest jechać samochodem, a na powietrze lub mieszaninę smrodliwych gazów i pyłów jak to ma miejsce w Ostrowie lepiej nie wychodzić w trosce o swoje zdrowie!
4) Od 2 stycznia przeprowadziliśmy 98 kontroli w trakcie których nie stwierdziliśmy spalania odpadów w przydomowych piecach – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie. Zapomniał pan tylko dodać, że w czasie kontroli spalania możesz pan mieszkańca-truciciela co najwyżej w dupę pocałować. Straż Miejska nie może pobierać próbek popiołu żeby móc oceniać co się w piecu pali. A dlaczego nie może? Nie ma uprawnień do tego. A kto może jej takie uprawnienia nadać? Prezydent Klimek. A dlaczego tego nie robi? Ano po co. Pewnie analizuje niską emisję! A tak poza tym nasi dzielni strażnicy przyjeżdżają zwykle jak smrody się już wypalą, a wówczas nawet już nie podejmują działań kontrolnych, bo i po co?
Jednym zdaniem. Jedna wielka ściema i pozorowanie działań!
czwartek, 24 stycznia, 2019
OZC PODŁANCZA nowych odbiorców – i to mówi wiceprezydent, rzekomo wykształcony człowiek…
czwartek, 24 stycznia, 2019
Mam gazowe ogrzewanie od 20 lat wydatek 4,5tyś rocznie to nie jest zbyt duży wydatek ale co z tego jak wszyscy dookoła kopcą że nie da się oddychać.
czwartek, 24 stycznia, 2019
Normy przekroczone 1000 krotnie? O matko, czyli już powinniśmy nie żyć szach mat, pseudo ekolodzy haha ha
piątek, 25 stycznia, 2019
Ciekawe czy MZO nie zauwaza mniejszej ilosci zbieranych smieci w okresie zimowym …………… Jak to wytłumaczyc …………
piątek, 25 stycznia, 2019
Najważniejsze, że pani prezydent organizuje koncerty, msze żałobne dla wierzących, niewierzących, żywych i no mniejsza z tym, dla zmarłego prezydenta miasta Gdańsk i festyny poparcia dla Jurka Owsiaka. A teraz przygotowuje się do zwycięstwa w konkursie Ostrowianin Roku.
piątek, 25 stycznia, 2019
Jak słucham włodarzy wypowiadających się na temat smogu to mam wrażenie, że mieszkają w innym mieście.
Polecam ruszyć d4 o godzinie 16.30. W każdej dzielnicy co któryś dom jest generatorem smogu i tak regularnie co dzień. No ale kupujmy autobusy elektryczne, na pewno pomogą. 😀
piątek, 25 stycznia, 2019
Czy ktoś z was widział komin OZC – u największy truciciel . Kopci 24/h.
piątek, 25 stycznia, 2019
na parcelach nie zrobiono ani jednej nitki OZC od czasów komuny
piątek, 25 stycznia, 2019
A po co? Przecież OZC nie jest od walki ze smogiem, a ma zarabiać. Prezesi, rady nadzorcze i 5 milionów zysku na dywidendy. To po cholerę ciągnąć jakieś nitki ciepłownicze jak jest tak dobrze?
sobota, 26 stycznia, 2019
A KIEDY SPRAWDZĄ KOPCIUCHY W DUZYCH ZAKŁADACH JAK , MAHLLE,, CZY SKLEJKI , Z TYCH KOMINÓW IDZIE POTWORNY SMRÓD Z ICH PIECÓW, MOŻE BY TAM STRAŻ MIEJSKA SIE POFATYGOWAŁA I SPRAWDZIŁA WŁASNIE TE ZAKŁADY . TEN SMRÓD Z KOMINÓW IDZIE PROSTO NA DOMY, I WYBUDOWANE BLOKI NA ULICY WODNEJ . TO JEST JEDEN WIELKI SKANDAL ,ZEBY DZIECI W MIESZKANIACH SIEDZIAŁY W MASECZKACH ,BO PRZY TYM SMOGU NA WODNEJ JAK NIE MA WIATRU ,TO NIE MA CZYM ODDYCHAĆ . JEŚLI DALEJ Z TYM SMRODEM Z KOMINÓW TAM COŚ NIEZROBIĄ ,LOKATORZY Z BLOKÓW ZGLOSZA TA SPRAWĘ WYŻEJ .
sobota, 26 stycznia, 2019
Tak to prawda ,smród na ulicy Wodnej czasami ,jest nie do zniesienia , który to tam zakład tak smrodzi i zatruwa powietrze ? Czy te zakłady mają jakieś zamontowane filtry na swoich kominach ? Współczuje tam ludziom którzy zamieszkali w tych blokach ,jestem czasem tam przejazdem ,na ul . Wodnej ,ale naprawdę tam wydobywa się jakiś dziwny smród , to nie jest smród jakiegoś czadu z kominów , bardziej przypomina smród jakiejś chemii ,podobny zapach do palącej się parafiny e.c.t.
wtorek, 29 stycznia, 2019
Błagam Sklejki o ciszę nocną ,hałas taki nie da się spać
wtorek, 29 stycznia, 2019
Błagam sklejki o ciszę nocną ,nie można spokojnie odpocząć