Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Współczesny klient jest bardzo wymagający i większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Świadomość potrzeb klienta przekłada się na dostosowywanie oferty produktów i usług do zmieniającego się rynku, trendów konsumenckich oraz przyzwyczajeń. Firmy dbają, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jedną z najpowszechniejszych metod, która wydaje się obecnie niezbędna jest stosowanie urządzeń do płatności bezgotówkowych.
Terminale POS (point of sale) wykorzystuje się do płatności bezgotówkowych. Rynek wymusza działania proklienckie, co wiąże się z ogromnym zainteresowaniem wprowadzania wszędzie, nawet w małych lokalnych sklepach czy punktach usługowych, możliwości zapłaty bezgotówkowej. Klient zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy, jakie znaczenie ma wybór terminala płatniczego. Dla konsumenta najważniejsza jest szybka zapłata: wyjmuje kartę płatniczą lub smartfon, sprawdza kwotę i realizuje płatność. Z perspektywy przedsiębiorcy transakcja bezgotówkowa i cała związana z nią procedura wygląda trochę bardziej skomplikowanie. Trzeba mieć na uwadze aspekt dotyczący obsługi terminalu, wybór samego urządzenia, oprogramowania i opłaty związane z użytkowaniem. Często wśród początkujących przedsiębiorców pada pytanie: „Czym jest terminal POS i ile to kosztuje?”.
Jak pokazują badania opracowane przez Narodowy Bank Polski z każdym rokiem wzrasta liczba dokonywanych transakcji przy użyciu terminali POS, a tym samym rośnie liczba obsługiwanych urządzeń, które można spotkać w sklepach, w punktach pocztowych, u kurierów czy też w punktach fryzjersko – kosmetycznych. W internecie można znaleźć wiele stron, gdzie znajdziemy informacje na temat terminali płatniczych i ich zastosowania w praktyce, np. terminal płatniczy pep.pl.
Warto mieć na uwadze fakt, że zakup do firmy terminali POS to zyskowna inwestycja. Po pierwsze, klient płacący kartą jest skłonny wydać więcej niż ten, który płaci gotówką. Po drugie, płatności bezgotówkowe są o wiele bardziej bezpieczne (np. nie trzeba się obawiać złodzieja, gdy mamy w portfelu znaczną ilość gotówki). Kolejna zaleta to komfort klienta, który nie musi się martwić czy zabraknie mu gotówki w najmniej oczekiwanym momencie i będzie zmuszony szukać bankomatu w okolicy. Oszczędność czasu także ma znaczenie – średnio ok. 12 sekund trwa transakcja zbliżeniowa. Jest to istotne nie tylko dla klienta, ale też dla pracownika np. w sklepie, gdy dużo osób czeka w kolejce do kasy. Wygoda wiąże się także z uniknięciem sytuacji, gdy ekspedient nie posiada w kasie odpowiedniej ilości gotówki, aby wydać klientowi resztę.
wtorek, 22 października, 2019
Polecam by piekarnia mima wprowadziła płatność kartą, tracicie przez to wielu klientów i tworzą się kolejki przez wydawanie drobnych
wtorek, 22 października, 2019
Pieniądz to ma być papier a nie jakiś kawałek plastiku! Jeśli płacisz kartą przy każdym zakupie to system wie o Tobie wszystko i tańczysz jak taki pajacyk na sznurku !
czwartek, 24 października, 2019
Hmm… macie terminal eservice, dostępny za darmo. Raczej kto działa legalnie, ten nie ma się czego obawiać. A zresztą… przecież logiczne, że z czasem płatności bezgotówkowe będą jedyną formą płatności.