Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Pierwsze wolne będzie już w listopadzie. Wszystkich Świętych w tym roku przypada w czwartek i szkoły zdecydują się na odwołanie piątkowych zajęć. Tym sposobem uczniowie oprócz weekendu zyskają dwa dni wolnego od nauki.
Grudzień to długo przez wszystkich wyczekiwana przerwa świąteczna. Tu, jak wiadomo, szkoły zamknięte będą aż do Nowego Roku, a zajęcia wznowią 2 stycznia.
W styczniu, uczniowie i nauczyciele do szkół za długo nie pochodzą, bo jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczną się ferie zimowe. Zainauguruje je właśnie województwo wielkopolskie razem z kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i świętokrzyskim. Rozpoczną się one już w sobotę, 12 styczna i potrwają aż do niedzieli, 27 stycznia.
Długo, długo nic, aż wreszcie nastanie kwiecień i kolejna, świąteczna przerwa. W 2019 roku Wielkanoc przypada 21 kwietnia, a szkoły zamkną swoje drzwi w czwartek 18 kwietnia. Powrót do zajęć planowany jest na środę 24 kwietnia.
Nie zapominajmy o maju, bo tradycyjny już, majowy weekend rozpoczyna się w środę. Na uczniów czeka zatem aż pięć dni wolnego.
A potem nie pozostaje już nic innego, jak czekać do wakacji!
wtorek, 18 września, 2018
,,na przeciw” ?? Pani Ewo- od czego mamy słownik?
wtorek, 18 września, 2018
Droga Pani Redaktor , bardzo chciałabym , żeby było tak , jak Pani napisała o tych dniach wolnych . Niestety tak nie będzie w większości przypadków . Po pierwsze dni wolne , które dyrektor szkoły ma do dyspozycji nie są z gumy … Sześć dni odpada w kwietniu na egzaminy gimnazjalistów ( 3 dni ) oraz egzaminy ósmoklasistów ( 3 dni ) . Pozostaje drugi maja , który teoretycznie dla nauczycieli będzie wolny … Napisałam teoretycznie , gdyż niektórzy z nas będą pełnić dyżury w świetlicy . Podobnie będzie w przerwie między świętami . Nauczyciele przychodzą na dyżury !!! Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych , ale nie wychowawczych i opiekuńczych !!! Jeśli rodzic pracuje , to szkoła zapewnia dzieciom opiekę . I tak się dzieje . Nie ma wolnego , o którym Pani wspomina . Tak było dawno temu . Proszę zatem o doprecyzowanie swojej wypowiedzi , która czytelników wprowadza w błąd .
środa, 19 września, 2018
Do nauczycielki . Niech Pani nie przesądza, chciałbym mieć tyle wolnego co oświata. A dyżury to mają wszyscy nauczyciele? A o ile mi wiadomo ,ale może jestem w błędzie to za dyżur dodatkowe wynagrodzenie. Macie ciężką pracę ,ale my szarży ludzie także i niestety nie mamy tyle wolnych dni. I bądźmy rozsądni…