Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Największy sukces odniosło I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Szkoła uplasowała się na 270 miejscu z 1000 wyróżnionych szkół. Dla porównania w 2018 roku, placówka zajęła 319 miejsce. – Jesteśmy dumni, bo nasza szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, o czym świadczy jej stała obecność w rankingu i systematyczne zdobywanie coraz wyższej pozycji w klasyfikacji. W porównaniu z ubiegłym rokiem przesunęliśmy się w rankingu „w górę” aż o 50 miejsc! – powiedział Michał Błoch, dyrektor I LO w Ostrzeszowie.
Awans w rankingu zanotowało także I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku zajęli 334 miejsce, rok wcześniej było to miejsce 367. – Po raz kolejny z rzędu nasze liceum okazało się najlepsze w Powiecie Ostrowskim w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw i Gazety Wyborczej, zdobywając 1. miejsce wsród ostrowskich i okolicznych szkół średnich i 26. miejsce w całej Wielkopolsce. W związku z tak doskonałymi wynikami i dużymi osiągnięciami zdobyliśmy tytuł „Srebrnej Tarczy” – mówi Beata Błaszczak, wicedyrektor I LO w Ostrowie Wielkopolskim.
Jeśli chodzi o technika w regionie, najlepszą pozycję zajął Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Zajął on 206 pozycję, co daje awans o siedem oczek w porównaniu z rokiem poprzednim. – Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim od sześciu lat utrzymuje wysoką pozycję w Ogólnopolskim Rankingu Technikum. Trzy razy zdobyło tytuł „Złotej szkoły”, raz brązowej, raz srebrnej. W tym roku, dzięki 206 pozycji w kraju i 14 w Wielkopolsce, otrzymaliśmy tytuł „Srebrnej szkoły”. Na sukces złożyły się bardzo dobre wyniki na maturze i egzaminie zawodowym oraz zdobycie przez 13 uczniów technikum tytuł laureata i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych – powiedział dyrektor Eugeniusz Namysł.
Duży spadek zaliczyło Technikum nr 1 w Ostrzeszowie. Z zeszłorocznego, wysokiego 88 miejsca, spadli na pozycję 223. Mimo wszystko, dyrekcja szkoły jest zadowolona z wyniku. – Nadal udało nam się utrzymać wysoki poziom. Może nie jesteśmy już „złotą szkołą”, ale nadal mamy „srebrną tarczę”. Jeśli chodzi o powód spadku to myślę, że jest to indywidualna punktacja każdego ucznia na egzaminach końcowych. Zdawalność wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bo 90%. To są inne zadania, inny egzamin, inna młodzież. Ale cieszymy się, że w regionie południowej wielkopolski wciąż jesteśmy na podium, jeśli chodzi o szkoły zawodowe – powiedział portalowi wlkp24.info Dariusz Grzesik, dyrektor placówki.
Ranking „Perspektyw”
Licea ogólnokształcące
270. I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie
334. I LO im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wlkp.
373. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie
418. I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie
481. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp.
Technika
206. Technikum nr 1 w ZS Technicznych w Ostrowie Wlkp.
214. Technikum nr 1 w ZSP w Jarocinie
223. Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie
piątek, 11 stycznia, 2019
Dla Pani redaktor „a” to to samo co „y”
Nazwisko wicedyrektor I LO w Ostrowie Wielkopolskim „y” nalezy zmienić na „a”
piątek, 11 stycznia, 2019
Należy uzupełnić, że w rankingu liceów poza I LO i LO SS Salezjanek znalazło się również II LO z Ostrowa (36 w Wielkopolsce i 610 w Polsce) i III LO z Ostrowa (poza 50 w Wielkopolsce i 791 w Polsce) IV LO nie ma w 1000 liceów w Polsce. A jeśli chodzi o technika, to poza technikum ZST (206 miejsce na 500 w kraju) znalazło się w rankingu również technikum z ZSEkonomicznych w Ostrowie (338 miejsce na 500). Pozostałe technika nie łapią się w pierwszej 500 w kraju.