Ranking "Perspektyw": Ostrowski ZAP i I LO w Ostrzeszowie najwyżej w regionie

Największy sukces odniosło I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Szkoła uplasowała się na 270 miejscu z 1000 wyróżnionych szkół. Dla porównania w 2018 roku, placówka zajęła 319 miejsce. – Jesteśmy dumni, bo nasza szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, o czym świadczy jej stała obecność w rankingu i systematyczne zdobywanie coraz wyższej pozycji w klasyfikacji. W porównaniu z ubiegłym rokiem przesunęliśmy się w rankingu „w górę” aż o 50 miejsc! – powiedział Michał Błoch, dyrektor I LO w Ostrzeszowie.

Awans w rankingu zanotowało także I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku zajęli 334 miejsce, rok wcześniej było to miejsce 367. – Po raz kolejny z rzędu nasze liceum okazało się najlepsze w Powiecie Ostrowskim w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw i Gazety Wyborczej, zdobywając 1. miejsce wsród ostrowskich i okolicznych szkół średnich i 26. miejsce w całej Wielkopolsce. W związku z tak doskonałymi wynikami i dużymi osiągnięciami zdobyliśmy tytuł „Srebrnej Tarczy” – mówi Beata Błaszczak, wicedyrektor I LO w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeśli chodzi o technika w regionie, najlepszą pozycję zajął Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Zajął on 206 pozycję, co daje awans o siedem oczek w porównaniu z rokiem poprzednim. – Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim od sześciu lat utrzymuje wysoką pozycję w Ogólnopolskim Rankingu Technikum. Trzy razy zdobyło tytuł „Złotej szkoły”, raz brązowej, raz srebrnej. W tym roku, dzięki 206 pozycji w kraju i 14 w Wielkopolsce, otrzymaliśmy tytuł „Srebrnej szkoły”. Na sukces złożyły się bardzo dobre wyniki na maturze i egzaminie zawodowym oraz zdobycie przez 13 uczniów technikum tytuł laureata i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych – powiedział dyrektor Eugeniusz Namysł.

Duży spadek zaliczyło Technikum nr 1 w Ostrzeszowie. Z zeszłorocznego, wysokiego 88 miejsca, spadli na pozycję 223. Mimo wszystko, dyrekcja szkoły jest zadowolona z wyniku. – Nadal udało nam się utrzymać wysoki poziom. Może nie jesteśmy już „złotą szkołą”, ale nadal mamy „srebrną tarczę”. Jeśli chodzi o powód spadku to myślę, że jest to indywidualna punktacja każdego ucznia na egzaminach końcowych. Zdawalność wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bo 90%. To są inne zadania, inny egzamin, inna młodzież. Ale cieszymy się, że w regionie południowej wielkopolski wciąż jesteśmy na podium, jeśli chodzi o szkoły zawodowe – powiedział portalowi wlkp24.info Dariusz Grzesik, dyrektor placówki.