Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Problemy natury psychologicznej dzieci i młodzieży nie są już tematem taboo. Coraz częściej się o nich mówi. Zwracają na nie uwagę nie tylko dorośli, ale także ci, których problem dotyczy bezpośrednio. Młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego zorganizowała w środę koncert w Ostrowskim Centrum Kultury zatytułowany „Co komu w duszy gra”.
Celem było zwrócenie uwagi na problemy młodzieży, a także zebranie pieniędzy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, za którą odpowiada Fundacja TVN. Tuż przed koncertem do IV LO przyjechał Filip Chajzer, który porozmawiał z organizatorami i przygotował materiał, który został wyemitowany w Dzień Dobry TVN.
Pomiędzy występami uzdolnionej młodzieży, która zaprezentowała muzyczne talenty, na scenę wyszła psycholog Agata Hornik-Marek. Opowiedziała o problemach młodych osób, które zmagają się z wieloma wyzwaniami, które je przygniatają psychicznie. – Bycie młodym człowiekiem wbrew pozorom nie jest łatwe. Wydaje nam się, jako dorosłym, że to taki piękny czas, wszystko jest przed nami, mamy tyle możliwości. A oczywiste jest, że nie wygląda to w praktyce właśnie tak – podkreśliła.
Jej zdaniem młodzież ma wiele powodów, aby nie mieć się dobrze. – Biologicznie miesza się wszystko. Zmienia się ciało, szaleją hormony, rośniemy, często nie do końca wiemy, co tak naprawdę się z nami dzieje. Jak mamy naście lat to dostrzegamy, że nasi rodzice, którzy przez ten wcześniejszy okres rozwoju mogli nam się wydawać fajni, mądrzy, którym na pewno można zaufać, okazuje się, że nie wiedzą wszystkiego, że często mówią do nas rzeczy, z którymi w ogóle nie możemy się zgodzić, że nie zawsze możemy na nich polegać i nie zawsze możemy im zaufać – wyliczała.
Jej wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni zgromadzonej w OCK-u, a także samej młodzieży, która podzielała jej punkt widzenia oraz utożsamiała się z przedstawionymi problemami.
W materiale wideo publikujemy szerszy kontekst i wypowiedzi także młodzieży na temat tego, jak musieli sobie radzić z dylematami i problemami w czasie pandemii.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz