DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Prawie dwa lata jako centrum usług społecznych. Krotoszyńska instytucja podsumowuje

30 grudnia minie dwa lata odkąd Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie przekształcono w Krotoszyńskie Centrum Usług Społecznych. Pracownicy instytucji podsumowują ponad 20 miesięcy  funkcjonowania instytucji w „nowym kształcie”. 

Od 30 grudnia 2023 funkcjonuje jako Centrum Usług Społecznych zamiast Ośrodka Pomocy Społecznej. Mowa o placówce funkcjonującej przy ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie. Prace nad tym, by przekształcić ośrodek pomocy społecznej w centrum usług społecznych trwały kilka miesięcy.

Zmiany, w związku z przekształceniem, są nie tylko w nazwie tej instytucji. Zwiększył się rejon działania ośrodka, a oferta jest skierowana do szerszej liczby odbiorców. Wśród usług, które po przekształceniu oferuje Krotoszyńskie Centrum Usług Społecznych są usługi szkoleniowe dla opiekunów faktycznych, ale to nie wszystko. Jest też usługa tzw. „złotej rączki” czy rehabilitacja skierowana do osób z niepełnosprawnościami.

Krotoszyński ośrodek pomocy społecznej nie jest pierwszym w regionie, który przekształcił się w centrum usług społecznych. W Jarocinie ta instytucja funkcjonuje już od października 2021 roku.

Więcej o funkcjonowaniu placówki po przekształceniu w materiale wideo (do obejrzenia poniżej).

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz