DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Poznań, Ostrów i inne miasta Wielkopolski - ceny mieszkań, inwestycje i perspektywy.

Województwo Wielkopolskie, a rynek nieruchomości.

Średnia cena mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim wynosi 6 788 zł/m2, dla porównania według danych serwisu Rynekpierwotny.pl, z grudnia 2024 roku, w Poznaniu średni koszt to kwota 13 320 zł/m2, natomiast w Łodzi średnia cena mieszkania to 11 473 zł/m2. Warto również wspomnieć o Wrocławiu, gdzie taka kwota wynosi 14 701 zł/m2.

W województwie Wielkopolskim rynek nieruchomości jest zróżnicowany i dostosowany do potrzeb różnych grup klientów. Występują tu lokale o różnym metrażu i standardzie wykończenia czy lokalizację, w tym te znajdujące się bliżej centrum, jak i te na obrzeżach miast, które przyciągają ciszą i spokojem. Deweloperzy dbają o zapewnienie wszelkich udogodnień swoim klientom, takich jak miejsca parkingowe czy dostęp do lokali usługowych.

Na ceny nieruchomości w województwie Wielkopolskim wpływa przede wszystkim lokalizacja, lokale znajdujące się w stolicy, czyli w Poznaniu, który odznacza się dynamicznym rozwojem i perspektywami rozwoju zawodowego, będą droższe niż w innych miastach tego województwa. Mieszkania na sprzedaż Poznań znajdziecie w serwisie Rynekpierwotny.pl.

Największy popyt na mieszkania w województwie Wielkopolskim można odnotować w Poznaniu, wynika to z faktu, że miasto jest stolicą województwa, a uczelnie wyższe przyciągają studentów z całej Polski. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu cieszy się dużym uznaniem, a od 2019 roku jest jedną z dziesięciu polskich uczelni posiadających status uczelni badawczej. Warto również wspomnieć o Politechnice Poznańskiej, która według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy jest notowana w pierwszej 5 najlepszych politechnik w Polsce.

Warto zaznaczyć, że na terenie całego województwa Wielkopolskiego przeprowadzane są inwestycje w infrastrukturę drogową, jak i komunikację miejską.

Perspektywy zawodowe w województwie Wielkopolskim.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w maju 2024 roku stopa bezrobocia w całym województwie wynosiła 3,0%. Największa liczba zatrudnionych jest w sektorach przetwórstwa przemysłowego oraz w handlu. W województwie poszukiwani są pracownicy, którzy mają doświadczenie w branżach związanych z medycyną, edukacją, transportem czy w branży budowlanej. W maju ubiegłego roku średnie zarobki dotyczyły kwoty 7 322, 80 zł, najwyższe zarobki były w sekcji informacji i komunikacji, zawodach związanych z wytwarzaniem i zaopatrywaniem w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę oraz w działalnościach naukowych i technicznych. Województwo Wielkopolskie przyciąga pracowników, jak i inwestorów, którzy otwierają tu siedziby swoich firm.

Zdecydowanie łatwiej o rozwój kariery zawodowej w stolicy, czyli w Poznaniu, który jest ośrodkiem gospodarczym województwa. Niektóre regiony Wielkopolski zmagają się z większym i bardziej odczuwalnym bezrobociem, wśród nich można wytypować powiat koniński, chodzieski i słupecki.

Najpopularniejsze lokalizacje do zamieszkania w województwie Wielkopolskim.

Do województwo Wielkopolskie przybywa coraz więcej mieszkańców, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, niektóre miejscowości cieszą się mniejszą, jak i większą popularnością. W latach 2013-2023 najwięcej mieszkańców przybyło w powiecie poznańskim, leszczyńskim, średzkim czy szamotulskim. Główne powody wzrostu zaludnienia to przede wszystkim kwestie ekonomiczne, edukacja oraz migracja mieszkańców z centrum na przedmieścia. Wśród najczęściej wybieranych miejscowości znajdują się na 5. miejscu Komorniki, za nimi Kórnik, Rokietnica, na 2. miejscu znajduje się Dopiewo, a pierwsze miejsce zajęła Kleszczewo.

Podczas podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości należy zapoznać się z wieloma czynnikami dotyczącymi naszej przyszłego wymarzonego M. Serwis Rynekpierwotny.pl przeprowadzi Was przez ten proces, dowiecie się, jak dokonać przemyślanego wyboru.

Ważnym aspektem, który wpływa na decyzje klientów jest również bliskość terenów zielonych. W Ostrowie Wielkopolskim występują trzy lasy, w tym Las Piaski, Borek Zębcowski czy Kozi Borek oraz liczne parki i pomniki przyrody. Jeżeli, zależy Wam na bliskości lokali usługowych, kulinarnych i kulturowych, a także na dobrej komunikacji, warto zdecydować się na zakup mieszkania w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Natomiast każdy kto pragnie ciszy i spokoju, powinien rozejrzeć się za ogłoszeniami znajdującymi się na osiedlu Wenecja. Warto również sprawdzić oferty na osiedlach Jana Pawła II i Wschód. Każdy kto rozważa zakup nieruchomości w Ostrowie Wielkopolskim pod wynajem powinien rozważyć oferty na Śródmieściu oraz na osiedlach Wschód i Zacisze.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz