DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Potrącenie na Zębcowskiej. Piesza przechodziła przez jezdnię

Do potrącenia kobiety doszło na ulicy Zębcowskiej. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

Z ustaleń ostrowskich policjantów wynika, że kierujący fiatem potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. – Nie była ona na przejściu ale było to miejsce dozwolone. Kobieta została przewieziona do szpitala – informuje mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Kierowca fiata był trzeźwy.

Policjanci nieprzerwanie edukują dzieci, młodzież i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, być ci zadbali o swoje bezpieczeństwo poruszając się po zmroku. Odblaskowe kamizelki, zawieszki czy opaski nie kosztują dużo, a mogą uratować życie.

Napisz do autora

Komentarze (3)
  • R
    Robo

    wtorek, 28 listopada, 2023

    A co to jest miejsce dozwolone jak nie ma pasów?

    Odpowiedz
    • M
      myślący

      środa, 29 listopada, 2023

      Pozostaje mieć nadzieję, że nie masz prawka, skoro takie podstawy cię przerastają.
      Ułatwię: Prawo o ruchu drogowym, Art. 13.

      Odpowiedz
  • M
    Michał

    środa, 29 listopada, 2023

    Art. 13. o ruchu drog.
    Zasady przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko
    1.
    Pieszy wchodzący na jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych.
    1a.
    Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
    2.
    Przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych jest dozwolone na przejściu sugerowanym albo poza przejściem sugerowanym jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia dla pieszych, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
    3.
    Przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni lub drogi dla rowerów iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni lub drogi dla rowerów.
    4.
    Jeżeli na drodze znajduje się tunel lub wiadukt dla pieszych albo pieszych i rowerów, pieszy jest obowiązany korzystać z niego.
    5.
    Na obszarze zabudowanym na drodze dwujezdniowej pieszy, przechodząc przez jezdnię, jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
    6.
    Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone na przejściu dla pieszych albo przejściu sugerowanym. Przepisy ust. 3 stosuje się odpowiednio.
    7.
    Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.
    8.
    Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz