Pościg zakończony wypadkiem. Cztery auta uszkodzone w tym dwa radiowozy [ZDJĘCIA]

0
Fot. Czytelnik
Jedna osoba została ranna, a cztery samochody osobowe uszkodzone. Dwa z nich to radiowozy. Do wypadku doszło w Skalmierzycach naprzeciwko jednej z restauracji. Taki był finał pościgu prowadzonego przez ostrowskich funkcjonariuszy.

To kolejny pościg policyjny w regionie w ostatnim czasie. Tym razem policja usiłowała zatrzymać osobę kierującą samochodem osobowym. Pojazd zmierzał w kierunku Skalmierzyc i właśnie w tej miejscowości się zatrzymał. Doszło do tego w wyniku wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Trafiła do szpitala. Auto uderzyło w drzewo. Niewykluczone, że osoba kierująca straciła panowanie nad kierownicą. Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniała policja.

– Uszkodzone zostały cztery samochody osobowe w tym dwa radiowozy. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Trzy z PSP i jeden z OSP – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do zdarzenia doszło ok. 15.41 na ul. Ostrowskiej na wysokości restauracji.

AKTUALIZACJA – 16.57

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego próbowali zatrzymać kierowcę w Biskupicach Ołobocznych. Kierujący nie zareagował i odjechał, więc rozpoczęto pościg. Poinformowano kolejne jednostki, które włączyły się do akcji. Pojazdy wjechały do Skalmierzyc, gdzie peugeot uderzył w drzewo. Kierującym okazał się 19-latek. Trafił do szpitala. Dwa radiowozy zostały uszkodzone, ale żaden z policjantów nie doznał obrażeń – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick