Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Głównym założeniem jest, by POLSKI PASZPORT 2018 był dokumentem zaawansowanym technologicznie, trudnym do podrobienia, ale także powodem do dumy, upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zaprojektowanie paszportu to długotrwały, pracochłonny i zaawansowany proces graficzny i technologiczny. Prace koncepcyjne nad projektem POLSKIEGO PASZPORTU 2018 rozpoczęły się już w 2016 roku. Zaangażowały grono ekspertów – historyków, grafików i przedstawicieli służb mających na co dzień do czynienia z weryfikacją autentyczności dokumentów.
W galerii jest 13 motywów – wśród nich można znaleźć postacie, wydarzenia, miejsca i symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Wystarczy wybrać ulubiony motyw i oddać swój głos klikając na biało-czerwone serce poniżej tego motywu. Jedna osoba może jednocześnie wybrać 6 motywów. To właśnie 6 najbardziej popularnych z zaprezentowanych 13 motywów, oprócz stałych motywów, znajdzie się w POLSKIM PASZPORCIE 2018.
Głosować można raz dziennie na stronie internetowej zaprojektujpaszport.gov.pl. Głosowanie trwa do 10 września 2017 roku.
Oprócz 6 motywów wybranych w głosowaniu przez Polaków, w nowym paszporcie znajdzie się 13 motywów wybranych przez Zespół do spraw ustalenia wzoru dokumentu paszportowego z motywem „Niepodległa”. Są to:
1. Bitwa Warszawska
2. Cmentarz Orląt Lwowskich
3. Godło II RP
4. Grób Nieznanego Żołnierza
5. Ignacy Paderewski
6. Józef Piłsudski
7. Odznaka Korpusu Ochrony Pogranicza
8. Odznaka pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich
9. Order Virtuti Militari
10. Powstania Śląskie
11. Roman Dmowski
12. Wincenty Witos
13. Wojciech Korfanty
źródło: zaprojektujpaszport.gov.pl
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz