Pokazali charakter. Tasomix Rosiek Stal Ostrów z pierwszą wygraną [WIDEO]

Duże emocje towarzyszyły kibicom w Ostrowie Wielkoplskim podczas meczu 2. kolejki Orlen Basket Ligi. Gospodarze mimo doskonałego początku i wysokiego prowadzenia, w kolejnych kwartach dali się dogonić rywalowi. Energa Icon Sea Czarni Słupsk w czwartej kwarcie prowadzili już różnicą dziewięciu punktów i wtedy w grze drużyny prowadzonej przez Mantasa Cesnauskisa coś się zacięło. Ostrowianie od tego momentu stracili tylko dwa punkty, rzucając aż 15, ostatecznie wygrywając 70:66.

Ostrowianie zaczęli mecz z wielką energią, grając na fenomenalnej skuteczności. W pierwszej kwarcie imponował przede wszystkim Tim Lambrecht, który rzucił 13 punktów, a drużyna gospodarzy prowadziła już 27:15. W kolejnych minutach Czarni wrócili do gry, z każdą kolejną odrabiając straty. Ostrowianie mieli duże problemy z defensywą rywala, który na początku czwartej kwarty wyszedł na prowadzenie. W zespole gości zabrakło jednak lidera, który wziąłby ciężar gry na swoje barki. – Zabrakło nam mentalności zabójcy. Kreowani na liderów Loren Jackson i Alex Stein rzucali z dogodnych pozycji, ale nie trafiali. Przespaliśmy początek, a pogoń kosztowała nas dużo sił – mówił po meczu trener gości – Mantas Cesnauskis.

W drużynie Tasomix Rosiek Stali Ostrów w najważniejszych momentach najwięcej zimnej krwi zachowali Estończycy. Doskonale grą swojego zespoły dyrygował Mart Rosenthal, a kluczową trójkę, która pozwoliła ostrowianom wrócić do meczu trafił Sim-Sander Vene, który wcześniej był niewidoczny w zespole żółto-niebieskich. – Patrząc na to wszystko, możemy być zadowoleni z tego meczu. Jeśli wygrywamy spotkanie z mocną drużyną,  pełną indywidualności, to musimy się po prostu z tego cieszyć. Dobrze zaczęliśmy, później mieliśmy problemy ze zmienną obroną Czarnych. Do końca jednak wierzyliśmy w zwycięstwo – podsumował spotkanie Andrzej Urban.

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski – Energa Icon Sea Czarni Słupsk 70:66 (27:15, 15:21, 13:20, 15:10)