Pogoń gra dalej, Jarota Jarocin i LKS Gołuchów za burtą [WIDEO]

Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała po zaciętym meczu Jarotę Jarocin w meczu 1/16 finału. Decydująca o zwycięstwie bramka padła w 97. minucie.

Teoretycznie powinno być to łatwe zwycięstwo Pogoni Nowe Skalmierzyce, która była zdecydowanym faworytem meczu z Jarotą Jarocin w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Wydarzenia boiskowe pokazały jednak, że nie będzie łatwo. JKS jako pierwszy objął prowadzenie. Bramkę na 1:0 zdobył w 25. minucie Dawid Idzikowski.

Pogoń długo nie mogła złapać odpowiedniego rytmu. Rywale skutecznie przeszkadzali w organizacji gry i wyprowadzaniu ataków zespołu z Nowych Skalmierzyc. Goście dopiero na minutę przed końcem pierwszej części spotkania wyrównali na 1:1 za sprawą Patryka Palata. To trzeci mecz tej wiosny o stawkę i trzeci gol tego gracza, który rok temu wzmocnił szeregi Pogoni.

W przerwie i chwilę po niej trener Tomasz Kaczmarek przeprowadził kilka zmian wprowadzając na boisko Kacpra Pinkowskiego i Macieja Mikulskiego, a chwilę później także Kacpra Majerza. Zespół zaczął grać inaczej, kreować sytuacje, ale brakowało wykończenia.

Jarota został zepchnięty do obrony i skupiał się głównie na rozbijaniu akcji rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Doszło do kilku fauli, szarpaniny, posypały się kartki. Kibice i zawodnicy gospodarzy nie byli zadowoleni z poziomu sędziowania. Wszyscy wyczekiwali już na serię rzutów karnych. Tymczasem czarę goryczy przelała wśród kibiców decyzja arbitra o podyktowaniu rzutu karnego w 7. minucie doliczonego czasu gry po zagraniu ręką w polu karnym JKS-u.

Do piłki podszedł Daniel Kaczmarek, który skierował ją do siatki. Sędzia zakończył mecz.

Jarota Jarocin – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2 (1:1)
1:0 – Dawid Idzikowski (25.)
1:1 – Patryk Palat (41.)
1:2 – Daniel Kaczmarek (90.+7.) – karny

W środę z Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim oprócz Jaroty odpadł też LKS Gołuchów. Ekipa Żubra przegrała z Notecią Czarnków 0:3.

W stawce o puchar pozostały trzy zespołu z południowej Wielkopolski: Centra Ostrów Wielkopolski, Ostrovia 1909 i Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Pary 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (3 kwietnia)