Co wzmacnia kondycję psychiczną dzieci i młodzieży, a jakie sytuacje podcinają im skrzydła? Dlaczego dzieci w wieku szkolnym podupadły na zdrowiu psychicznym i co z tym wspólnego ma pandemia? Ten i podobne tematy poruszyły Aleksandra Piotrowska i Ewa Radanowicz, które niedawno gościły w Sobótce w gminie Ostrów Wielkopolski. Obszerne wypowiedzi specjalistek publikujemy na wlkp24.info.
Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży stała się palącym problemem w dzisiejszym świecie. I to był właśnie przyczynek do organizacji konferencji w tym temacie. – Zauważamy, że niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się, niektórzy mają bardzo niską samoocenę. Czasami popadają w konflikty z prawem, bo nie radzą sobie z emocjami – tłumaczy Gabriela Wejman, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce.
CZYTAJ: Samobójstwo to według nich najlepsza opcja. O dramatach młodych i ich rodzin
Dlatego dyrekcja placówki zdecydowała się na organizację konferencji pt. „Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży i jej wzmacnianie”. Brały w niej udział tylko i wyłącznie osoby dorosłe, które mogły wysłuchać dwóch wystąpień: pedagog Ewy Radanowicz oraz doktor psychologii Aleksandry Piotrowskiej. Pierwsza z prelegentek poruszyła temat wzmacniania kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Specjalistki mówiły o tym, że życia młodzieży nie da się zaprogramować, trzeba im poświęcić dużo uwagi. Tłumaczono też, że kondycję psychiczną młodzieży kształtuje się już od urodzenia. Zdecydowanie najlepszym sposobem ochrony dzieci przed chorobami psychologicznymi jest profilaktyka. Kolejnym aspektem, który – zdaniem ekspertek – nie pomaga w poprawie kondycji psychicznej młodzieży jest system edukacji.
Często pójście do psychologa jest dla kogoś wstydem. I właśnie przełamywaniu takiego tabu mają służyć konferencję, takie jak ta dzisiejsza w Sobótce. Więcej o tym jak dbać o kondycję psychologiczną dzieci i młodzieży w materiale wideo.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz