Pijany uszkodził 48 aut. Ok. 30 właścicieli udało się już ustalić. Co dalej?

0
Fot. KMP Kalisz
41-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak - według świadka - uszkodził auta zaparkowane w Kaliszu. Miało ich być 48. Na policję zgłosiło się ok. 30 osób - właścicieli pojazdów. Trwa zbieranie informacji. Dopiero po zakończeniu tych czynności zatrzymany mężczyzna zostanie przesłuchany.

W nocy z soboty na niedzielę kaliscy policjanci zostali powiadomieni przez świadka, że ktoś uszkadza zaparkowane w Kaliszu samochody. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka, na którego padło podejrzenie, że właśnie on zniszczył 48 pojazdów.

– Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. To 41-letni mieszkaniec Kalisza. Przez całą niedzielę trwały czynności, żeby ustalić dane pokrzywdzonych, a więc właścicieli samochodów – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wszystkie osoby pokrzywdzone muszą złożyć wniosek dotyczący uszkodzenia samochodu. Policjanci ustalili do tej pory ok. 30 poszkodowanych. Czynności są kontynuowane, aby jak najszybciej dotrzeć do wszystkich właścicieli.

Dopiero po zakończeniu tych działań mężczyzna zostanie przesłuchany. To właśnie zebrany materiał dowodowy może przyczynić się do postawienia 41-latkowi zarzutu bądź zarzutów.

Do sprawy będziemy wracać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick