Ostrzeszów: w niedzielę druga tura wyborów

3
W Ostrzeszowie w najbliższą niedzielę Mariusz Witek i Patryk Jędrowiak stoczą ostateczną walkę o fotel burmistrza. Obu kandydatów oraz mieszkańców Ostrzeszowa zapytaliśmy o nastroje przed niedzielnym głosowaniem.

W pierwszej turze Patryk Jędrowiak reprezentujący komitet Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej uzyskał 49,74 procent głosów. Urzędujący burmistrz Mariusz Witek z PSL-u zdobył 39,12 procent poparcia i to ci dwaj panowie zmierzą się w drugiej turze. Trzeci był kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Manikowski, na którego głos oddało 11,14 procent wyborców.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 2
    3

    Szanowny LOKALNY Każdy system tworzą ludzie. W imieniu mieszkańców w MiG Ostrzeszów system tworzą wybrani przez Nas radni. Burmistrz jaki by nie był nic nie zrobi bez radnych i ich decyzji. W porównaniu kompetencji Witek – Jędrowiak stawiam na WITKA. W moim przekonaniu przeszkodą nie jest młody wiek pana Jędrowiaka. Cenię ludzi młodych z wizją i pasją. Ale twierdzę na podstawie wielu rzeczy, które w życiu widziałem lub sam doświadczyłem, że ażeby dobrze rządzić oprócz wiedzy fachowej, którą niewątpliwie należy posiadać także należy nauczyć się słuchać wszystkich grup wiekowych i zawodowych. Decyzje podejmować niejednokrotnie mało popularne ale w oparciu o realne środki finansowe w tym wypadku o BUDŻET GMINY. Proponowane hasła czy obietnice bez budżetu przeznaczonego na to to zwykła gra ażeby przyciągnąć wyborców to gra pod publiczkę, Dlatego w tych wyborach zagłosuję na twardo stąpającego i realistę Witka. Jędrowiak może kiedyś w przyszłości ale jeszcze nie teraz !

  2. 3
    4

    Bezrobotny student chce zostać burmistrzem i rządzić całym miastem. Bareja lepiej by tego nie wymyślił.

Comments are closed.