Od północy obowiązuje cisza wyborcza. Co to oznacza?

1
Fot. Unsplash
O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do momentu zamknięcia lokali wyborczych, a więc do godz. 21.00 w niedzielę. W . tym czasie zabroniona jest agitacja wyborcza, organizacja marszów, manifestacji,

W czasie trwania ciszy wyborczej nie mogą się pojawiać m.in. nowe elementy promujące kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych. Te, które dotychczas zostały rozwieszone m.in. na bilbordach i płotach – mogą zostać, ale nie mogą być przemieszczane.

Do zakończenia głosowania, a więc do godz. 21.00 w niedzielę zabronione jest także podawanie do publicznej wiadomości wyników sondaży

UWAGA!
W trakcie trwania ciszy wyborczej będzie zablokowana możliwość dodawania komentarzy na wlkp24.info pod wszystkimi artykułami. To zapewne zła wiadomość dla wszystkich, którzy angażują się w dyskusje. Mamy też dobre wieści. W niedzielę od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych będziemy aktualizowali dla Was na bieżąco informacje z poszczególnych miast Południowej Wielkopolski, a po zamknięciu lokali, zaczniemy zbierać i publikować wyniki szczątkowe. Po zakończeniu ciszy wyborczej możliwość komentowania zostanie przywrócona.

Mamy dla Was także nowość! W poniedziałek 22 października o godz. 18.10 w Telewizji Proart rozpocznie się program na żywo, podsumowujący wybory samorządowe. W czasie trwania transmisji, która będzie także dostępna pod tym linkiem na naszym specjalnym fanpage’u “Telewizja Proart na żywo”, (nie mylić z fanpage’em Telewizji Proart) będziecie mogli dodawać komentarze. Najciekawsze będą publikowane również na żywo w czasie trwania programu właśnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ja już od północy oddycham tylko przez nos, żeby nie puścić pary z gęby, bo mogłaby mnie dosięgnąć ręka sprawiedliwości ludowej za łamanie ciszy.

Comments are closed.