DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Od miesiąca w trasie

Pleszewskie autobusy wyróżniają się na tle innych przewoźników. Są biało-niebieskie, ozdobione miejskimi symbolami, a na tablicach ledowych wyświetla im się PL1 i PL2. Kursują z częstotliwością 40 minut i zatrzymują się zarówno na nowych przystankach, postawionych w punktach wyznaczonych przez Przedsiębiorstwo Komunalne, jak i na tych już istniejących, używanych też przez innych przewoźników. Jak się okazuje, mieszkańcy powoli przyzwyczajają się do nowej formy transportu.

Dla tych, którzy przyjeżdżają do Pleszewa autem i zostawiają je na jednym z dwóch parkingów buforowych, przejazdy miejską komunikacją są bezpłatne na podstawie okazanego dowodu rejestracyjnego. Cena biletów normalnych dla pozostałych mieszkańców wynosi 2 złote, ale funkcjonuje szereg zniżek. Do tej 50 procentowej uprawnieni są m.in. seniorzy, duże rodziny, honorowi dawcy krwi i ci, którzy pokażą bilet dokumentujący, że tego samego dnia przyjechali do Pleszewa z innym przewoźnikiem. Pierwszy rok ma być swoistym testem, który pokaże, jakie jest zainteresowanie mieszkańców i czy trasy lub częstotliwość kursów wymagają zmian. Więcej o koncepcji komunikacji miejskiej w Pleszewie w materiale video.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • T
    telimena

    niedziela, 9 maja, 2021

    Tylko szkoda że połączenie z Ostrowa Wlkp do Pleszewa i z powrotem jest kiepskie. Są „aż „4 kursy na linii Ostrów Wlkp -Pleszew, i Pleszew-Ostrów Wlkp. Niestety nie posiadam samochodu, a jeżdżę do Pleszewa na onkologię co miesiąc. Nie mam nikogo kto by mnie zawiózł i przywiózł ze szpitala. Nieraz jestem załatwiona już przed godziną 12-tą, a autobus do Ostrowa Wlkp jest dopiero o 15:35. A na pociąg jak dla mnie to jest za daleko od szpitala.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz