DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Od kilku dni urzędnicy pracują krócej. Co na to mieszkańcy? [WIDEO]

Od kilku dni pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pracują krócej. Wszystko to za sprawą realizacji pilotażowego programu koordynowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

35 godzin zamiast 40. Tyle godzin w tygodniu od stycznia pracują urzędnicy w Nowych Skalmierzycach. Samorząd na realizację pilotażowego programu otrzymał milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nowy system pracy funkcjonuje od stycznia, a planowo ma zakończyć się w maju 2027 roku. Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak podkreśla, że mieszkańcy nie muszą obawiać się spadku efektywności pracy urzędników.

Dofinansowanie, które otrzymał samorząd będzie przeznaczone rozwój e-usług m.in. wprowadzenie internetowego formularza elektronicznego. Pieniądze na pokrycie kosztów programu pilotażowego pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy.

Nowe godziny pracy Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Poniedziałek 9:00 – 17:00
Wtorek 7:30 – 14:30
Środa 7:30 – 14:30
Czwartek 7:30 – 14:30
Piątek 7:00 – 13:00

A co na to mieszkańcy? Opinie są różne. Ich wypowiedzi można posłuchać w materiale wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz