Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Ostrowski Oddział Ortopedyczny stał się krajowym liderem w tego typu zabiegach operacyjnych. Do szpitala przyjeżdżają lekarze z wielu krajów, by podpatrzeć w akcji tych najlepszych. O ostrowskich lekarzach mówi się także na międzynarodowych webinariach.
Choć pierwszy taki zabieg wykonano we Francji to w Polsce pionierami byli właśnie ostrowscy ortopedzi, którzy podjęli się tego zadania w 2012 roku. Ta rewolucyjna technika odmieniła operacje złamań kości piętowej i pozwoliła pacjentom szybciej wracać do zdrowia. Do chwili obecnej w Ostrowie wykonano ponad 450 operacji. Jeśli na świecie zaimplantowano do tego czasu 4000 gwoździ, to średnio dziesiąty został założony w naszym szpitalu.
Ostrów Wielkopolski stał się centrum szkoleniowym dla młodych ortopedów, którzy do szpitala przyjeżdżają na specjalne kursy, by nauczyć się innowacyjnej metody i podpatrzeć pracę najlepszych. Zorganizowano w tym okresie 3 międzynarodowe kursy, w których uczestniczyli lekarze z Izraela, Włoch, Białorusi, Ukrainy i Francji oraz kilkanaście szkoleń dla polskich ortopedów. Ostrowscy lekarze zostali poproszeni o przedstawienie przypadków klinicznych leczonych na oddziale. – Było to dla całego naszego zespołu niesamowite wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do dalszego podnoszenia kwalifikacji zawodowych – mówi dr Mirosław Falis, kierownik oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu ostrowskiego szpitala.
CZYTAJ TAKŻE: Policyjna eskorta z Kalisza do ostrowskiego szpitala. Znamy stan zdrowia dziecka
Doświadczenia ostrowskich ortopedów ze stosowania nowoczesnej metody leczenia złamań kości piętowej z użyciem gwoździa śródszpikowego były jednym z głównych punktów międzynarodowego webinarium, które odbyło się 18 maja, a wzięli w nim udział lekarze z kilkunastu krajów świata. – Utrzymujemy stałe i przyjacielskie kontakty z współtwórcą implantu prof. Simonem. Dr Goldzak niestety przedwcześnie zmarł. Z prof. Simonem jesteśmy w wąskiej grupie prowadzącej stałe badania nad rozwojem metody. Efektem są nie tylko wyleczeni pacjenci, ale także dwie publikacje w czasopismach naukowych, rozdział w podręczniku ortopedii, liczne wystąpienia i powstająca rozprawa doktorska – powiedział dr Falis.
Pierwsze implanty tzw. gwoździe sfinansowane zostały z budżetu Powiatu Ostrowskiego.
– Chociaż to wydarzenia wywołało ogromne zainteresowanie, mało kto spodziewał się wówczas, że ta metoda tak się rozwinie, a Ostrów stanie się centrum. Cieszy oczywiście sukces naszych lekarzy, ale także umiejętność budowania przez dr Falisa młodego zespołu, który szkoli się w tej dziedzinie – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.
W tej chwili Oddział Ortopedyczny ostrowskiego szpitala przechodzi gruntowny remont. Do końca czerwca ma on zostać przebudowany i otwarty dla pacjentów w nowej odsłonie.
piątek, 21 maja, 2021
BRAVO , GRATULACJE DLA SZPITALA ORTOPEDII OSTROWSKIEJ , PRZEDE WSZTSTKIM GRATULACJE DLA LEKARZY TEGO ODDZIAŁU. SUPER DZIĘKUJEMY .
piątek, 21 maja, 2021
Brawo.
piątek, 21 maja, 2021
Ależ przystojny ten doktor Falis! Mógłby grać w filmach, np. thrillerach medycznych. 🙂
piątek, 21 maja, 2021
A spróbujcie się zarejestrować do przychodni, albo do doktora prywatnie… Trzeba mieć zdrowie, a kiedy go nie ma?
piątek, 21 maja, 2021
Super lekarze.
sobota, 22 maja, 2021
Co z tego że super lekarze jak dostanie się do ortopedy graniczy z cudem
piątek, 6 stycznia, 2023
Brawa dla nich