O czym opowie Małgorzata Kożuchowska i co zagra Marcin Wasilewski? [WIDEO]

3
Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury opowiedziała w magazynie filmowym Zwiastun w Telewizji Proart o gościach tegorocznej 9. edycji Grand Prix Komeda. Na wlkp24.info przedstawiamy tę rozmowę i nieco szerzej uchylamy rąbka tajemnicy. Festiwal już 27 i 28 listopada.

Najpierw miał się odbyć w czerwcu, ale lockdown wszystko zepsuł, a jego wprowadzenie zniwelowało wszelkie plany. Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury podkreśla, że żadna wcześniejsza edycja Festiwalu Grand Prix Komeda nie była tyle razy formułowana na nowo. Rok 2020 jest jednak wyjątkowy i organizatorzy musieli wykrzesać z siebie jeszcze więcej kreatywności, niż zazwyczaj.

To przyniosło efekt, bo festiwal odbędzie się 27 i 28 listopada. W wersji online, ale jednak. I to jest najważniejszą informacją dla wszystkich fanów kina, jazzu oraz Krzysztofa Komedy.

Co zatem w programie przygotowali na ten rok organizatorzy festiwalu? – W minionych latach było tak, że nasi goście przyjeżdżali do Ostrowa. Po to, żeby mogli spotkać ich ludzie, którzy właśnie tutaj na nich czekali. Tym razem mamy nowość. To my pojechaliśmy do naszego gościa. Pojechaliśmy m.in. do pani Małgorzaty Kożuchowskiej, aby nakręcić z nią rozmowę na temat tego, jak ona gra, jak pojmuje sztukę aktorską i jak identyfikuje się jako aktorka śpiewająca i czym dla niej jest muzyka w obrazach, w których gra – mówi Maria Szeląg, dyrektor OCK-u.

Gości tegorocznego festiwalu będzie więcej. Zagra także Marcin Wasilewski ze swoim trio zagrał specjalnie dla uczestników festiwalu minikoncert oparty o muzykę jazzową. – Może się on poszczycić bogatą płytową audioteką, a do tego bazuje na Krzysztofie Komedzie, co dla nas jest wartością dodaną i w dużym stopniu ma znaczenie – dodaje.

Więcej na temat tegorocznego festiwalu możecie posłuchać i zobaczyć w najnowszym odcinku magazynu filmowego Zwiastun w Telewizji Proart. Poniżej również publikujemy całość. W nagraniu znajdziecie rozmowę z Marią Szeląg, felieton o filmach konkursowych i kolejną część wywiadu z jedną z najwybitniejszych polskich reżyserek – Agnieszką Holland.

Zwiastun, odc. 155

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info są patronami medialnymi tegorocznej, 9. edycji Festiwalu Grand Prix Komeda.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 1
    1

    Dla mnie Kożuchowska to żadna aktorka gdzie program tv reklama ona kim jest aktorka czy w reklamach bierze pracę bo bidula ma ciężko to jest aktorka to tylko kobieta która pracuje jako reklama wszystkiego płacze bo ma kredyt w frankach ta pani do prawdziwych aktorach starszego pokolenia musi się wiele nauczyć jej widok w tv zaraz przyłączam na inny kanał

  2. Czy chcąc obejrzeć filmy konkursowe muszę wykupić dostęp do wskazanych platform filmowych czy też mogę to uczynić w mniej kosztowny sposób?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick