Nowy Łowczy Krajowy pochodzi z powiatu krotoszyńskiego

4
Paweł Lisiak, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, został mianowany przez ministra klimatu na stanowisko Łowczego Krajowego. O nominacji poinformował Polski Związek Łowiecki. Dotychczas prezes Koła Łowieckiego „Knieja” w Krotoszynie zasiadał w Naczelnej Radzie Łowieckiej.

PZŁ w komunikacie wyjaśnił, że 5 lutego Michał Kurtyka, szef resortu klimatu, wydał decyzję uchylającą uchwały Naczelnej Rady Łowieckiej z 4 września 2019 roku. Dotyczyły one odwołania prezydium NRŁ. W uzasadnieniu podniesiono dwie niezależne od siebie przyczyny. „Po pierwsze, uchwały podjęte zostały w następstwie nieudzielenia prezydium rady wotum zaufania, która to instytucja nie znajduje odzwierciedlenia w statucie PZŁ; po drugie – obecny statut PZŁ nie przewiduje możliwości odwołania prezydium NRŁ. W świetle obowiązującego prawa prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej z prezesem Rafałem Malcem piastuje w dalszym ciągu swe obowiązki” – poinformował związek.

Tego samego dnia minister powołał Pawła Lisiaka, dotychczasowego członka NRŁ, na funkcję Łowczego Krajowego. To dotychczasowy prezes Koła Łowieckiego „Knieja” w Krotoszynie zasiadał w Naczelnej Radzie Łowieckiej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Klimat (z gr. κλίμα – skłonność) – ogół zjawisk pogodowych na danym obszarze w okresie wieloletnim. Ustalany jest na podstawie wieloletnich obserwacji różnorodnych składników, najczęściej pomiarów temperatury, opadów atmosferycznych i wiatru. Minister klimatu. A może tak zrobić ministra od słońca i księżyca. Można by decydować o zaćmieniu i pełni

  2. Wcześniej wplątany w milionową aferę ( gdzie cbś), a teraz awans (!)Wrócił z Belgii w marcu, przywiózł koronawirusa, zaraził ojca .Na sorze, gdzie stary wylądował kłamał ,że ojciec nie miał do czynienia z wracającym z zagranicy.
    Zakłamany facet .Czy odpowie za to ?

  3. Cienki bolek. W lokalnym światku pewnie wydaje się kolesiowi że jest Wielki. Żart. Zarazić ojca, żonę, i innych, nakłamać na SORze i w konsekwencji wysłać ratowników SOR na kwarantannę = wyłączyć tych ludzi z procesu ratowania życia. Kim trzeba być? Cienkim bolkiem i to w najlepszym razie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick