Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Jeszcze kilka lat temu zawód programisty nie był aż tak bardzo popularny. Decydowały się na niego jednostki. Jego popularność z roku na rok rośnie, co nie zmienia faktu, że nie każdy może zostać dobrym programistą. – Trzeba mieć uzdolnienia do gier logicznych, czyli iść bardziej w stronę matematyki, choć z matematyką nie ma to wiele wspólnego. Wspólny jest jednak tok myślowy. A drugą ważną cechą jest pasja. Wielu chce zostać programistami, ale niewielu się to udaje – mówi Adam Fulara, nauczyciel w Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie.
Jednym z przykładów, że pasja i zaangażowanie to klucze do sukcesu jest Marcin, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów. – Aktualnie jestem mid developerem i zasadniczo zbliżam się do senioryzacji. To jest niesamowite, że w wieku 20-21 lat mogę zostać seniorem w dziedzinie programowania. Później widzę przed sobą już bardziej kierownicze stanowiska – zdradza Marcin Kaczmarzyk.
W Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie uczniowie kształcą się już w zakresie informatyki i programowania. Od 1 września wystartuje nowy kierunek – teleinformatyka. – Będziemy szkolić specjalistów w branży sieciowej w połączeniu z szeroko pojętą telefonią komórkową i tradycyjną – informuje Ziemowit Szmaj, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.
Między innymi dla tych uczniów powstaje nowa pracownia komputerowa. Znajdzie się w budynku przy ulicy Norweskiej. – Cały środek jest już wykończony: ściany, podłogi, kanalizacja, łazienki. Niedługo planujemy odbiór techniczny obiektu – mówi Adam Mickiewicz, kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie.
Powiat otrzymał pieniądze na tę inwestycję z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach „Kompleksowego wsparcia kształcenia zawodowego w powiecie ostrzeszowskim”.
sobota, 23 kwietnia, 2022
Szkoda ze kilka lat wcześniej nie było takich możliwości