DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Niedziela wyborcza w toku. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o wyborach!

Trwa niedziela wyborcza i II tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy takich miast, jak Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Krotoszyn, Jarocin i Odolanów zdecydują ostatecznie, kto zasiądzie na fotelu prezydenta lub burmistrza na następne pięć lat.

 

W II turze wyborów, podobnie jak w pierwszej lokale wyborcze zostały otwarte o 7:00, a zamknięte zostaną o 21:00. Ważne jest też, by idąc do lokalu wyborczego wiedzieć, jak prawidłowo oddać głos. – Liczba lokali się nie zmienia. Są w tych samych miejscach. Ważne, by do lokalu przynieść ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość tak, by komisja wyborcza mogła zidentyfikować wyborcę – mówi Andrzej Baraniak, sekretarz Ostrowa Wielkopolskiego.

Ważne jest także, by prawidłowo oddać głos, by został on uznany za ważny. – To taki, gdzie wyborca na karcie do głosowania zaznaczy znak „X” przy nazwisku kandydata, na którego chce oddać głos – dodaje Adam Plichta, komisarz wyborczy w Kaliszu.

II tura wyborów samorządowych odbywa się m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Krotoszynie, Jarocinie i Odolanowie. Jak mówi Andrzej Baraniak, liczenie głosów potrwa znacznie krócej, niż dwa tygodnie temu, bo wyborca otrzyma tylko jedną kartę do głosowania. – Wcześniej były to cztery karty i to wiązało się z większą ilością kart do przewiezienia i przeliczenia. 

W pierwszej turze wyborów samorządowych, która odbyła się 7 kwietnia frekwencja w całym kraju wyniosła 51%. Zdaniem politologów wybory samorządowe są bardzo ważne. Wszystko dlatego, że wybieramy przedstawicieli, którzy zajmują się bliskimi sprawami dla wyborców.

Napisz do autora

Komentowanie tego wpisu jest wyłączone!