MotoMikołaje przejechały z Ostrowa do Przygodzic dla Marcela [WIDEO]

14
screen z wideo UM Ostrów
MotoMikołaje przejechały przez Ostrów do Przygodzic, aby w ten sposób włączyć się w pomoc dla Marcela z Ostrowa Wielkopolskiego, który potrzebuje 280 tys. zł na uratowanie słuchu. Urodził się bez ucha i kanału słuchowego. W Przygodzicach w ramach akcji zaplanowano w niedzielę m.in. zbiórkę krwi oraz atrakcje dla dzieci.

W związku z tym, że mamy 6 grudnia, nie może zabraknąć Świętych Mikołajów. W Ostrowie Wielkopolskim urządzili sobie prawdziwy zlot. Parkingi przy Arenie Ostrów zapełniły się ludźmi w czerwonych strojach oraz motocyklami.

Zbiórka miała miejsce przed godz. 10.00, a następnie konwój ruszył do Przygodzic. Akcja była planowana od dłuższego czasu i dotyczyła pomocy 5-letniemu Marcelowi z Ostrowa Wielkopolskiego, który urodził się bez ucha i kanału słuchowego. Pomocą dla niego byłaby operacja za granicą, ale to kosztuje 280 tys. zł. Rodziców nie stać na sfinansowanie zabiegu, dlatego zwrócili się o pomoc.

Wsparcie okazali m.in. właśnie mikołaje, którzy włączyli się w charytatywne wydarzenie „Mikołajkowy Prezent od Serca dla Marcela”. Zbiórka i pomoc dla Marcela to jednak część programu zaplanowanego na 6 grudnia. W Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbywają się tego dnia:

 • akcja poboru krwi,
 • zbiórka pieniędzy dla chorego Marcela,
 • charytatywna Loteria Fantowa,
 • rozdawanie upominków, nagród i słodkości dla najmłodszych.

STRONĘ ZBIÓRKI ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 16
  22

  Przerażający huk jakby czołgi z samolotami przeleciały od samego rana w niedzielę (!) dla mieszkańców centrum gdzie wiecznie jest hałas to już przegięcie. Nie wspominając o nocnych rajdach motocyklistów. Zachwyconym doradzam żeby ich ulicami się tak przejechali.

  • 10
   3

   Ja do siebie zapraszam, z chłopakami przybije żółwika, następnym razem zapraszamy, wpadnij a jak zorganizujesz coś sam to pamiętaj że motocykliści są pierwsi do pomocy

 2. 14
  20

  Czy Sanepid, policja wyciągną konsekwencje od organizatorów tego wydarzenia? Akcja w Przygodzicach odbędzie się na powietrzu, czy w GOK? Przecież pomagając choremu chłopcu zaszkodzić można wielu ludziom.

  • 18

   A dzisiaj morsy na piaskach bez masek. I co. Urodziny radia Maryja widziałeś covid. Wszyscy powinni iść na kwarantanne. O czym my tu mówimy.

  • 5
   1

   Najwiecej do powiedzenia maja zawsze ci co nic nie robia. Zreszta jak zawsze. Olac te komentarze i robic swoje.

 3. 11
  10

  Najlepiej oceniać i krytykować innych.. Może zacznijcie od siebie- spójrzcie na swoje mor dy w lustrze i powiedzcie że jesteście idealni, nikomu nie zaszkodziliście i jesteście chodzącymi ideałami… Plujecie jadem i nic nie robicie aby pomóc drugiemu człowiekowi. Pozdrawiam. Wesołych Mikołajek

 4. 12
  5

  Dziwni ludzie się wypowiadają wszyscy byli w maseczkach lub kominiarkach chodzi o dobro dla Marcela A tu takie tematy już dawno temu Niemen śpiewał dziwny jest ten świat tragedia

  • 12
   5

   Potwierdzam. Przechodziłem z rodziną i obserwowałem. Standardy bezpieczeństwa były zachowane na naprawde wyskim poziomie. Uczestnicy mieli maseczki i organizatorzy co chwile przypominali o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Cel szczytny, zgody z tego co wiem od władz były więc nie ma się do czego czepiać!

  • skąd wzięła się prędkość ponad 100km/h wywnioskowałeś to stojąc na chodniku? Jazda była z prędkością około 40km/h!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick