Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
To właśnie 1 marca miał wystartować kolejny sezon ostrowskiego roweru miejskiego. Opóźnienie ma wynikać z warunków atmosferycznych. – W tym roku wyjątkowo wystartujemy 15 marca. Teraz nie pozwalają na to warunki atmosferyczne. Nie chcielibyśmy uruchamiać rowerów podczas, gdy nie pozwala jeszcze na to pogoda – mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.
Wszystkie jednoślady przeszły już prace konserwacyjne i oczekują na wyprowadzenie ich na ulice Ostrowa. Rower Miejski od samego początku cieszy się bardzo dużym powodzeniem, nawet w dobie pandemii. – Mieliśmy do czynienia z pandemią, ale użytkowników nam przybywało. W tym roku liczymy, że też tak będzie – dodaje Janusz Marczak.
Miejski Zarząd Dróg informuje cyklistów, że pojawiły się zmiany w zasadach ruchu drogowego na terenie ostrowskiego śródmieścia. Dotyczy to terenu ulicy Wiosny Ludów i Placu Rowińskiego. – Dopuszczono już ruch samochodowy w rejonie Placu Rowińskiego. Wprowadzono także rozwiązania dotyczące zasad ruchu rowerowego polegające na dopuszczeniu na drogach jednokierunkowych ruchu w kontrze – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie.
Na drogach jednokierunkowych widnieją znaki z zakazem wjazdu, a pod spodem jest umieszczona tabliczka, która symbolizuje, że znak ten nie dotyczy rowerów. Ruch jednośladów na takich ulicach musi odbywać się przy prawej krawędzi jezdni. Przy takich rozwiązaniach należało także spowolnić ruch samochodowy, dlatego ograniczono ruch do 30km/h w postaci znaków strefowych. – Prosimy kierowców o zwrócenie uwagi na znaki, bo ta zmiana jest dla naszego miasta dość nowa – dodaje Wieruchowski.
Kontraruch jest obecnie wprowadzony na części jednokierunkowej przy Placu Rowińskiego oraz na całości ulicy Wiosny Ludów.
poniedziałek, 1 marca, 2021
Może i idea dobra z tymi rowerami. Należałoby jednak zadbać o to, żeby nie były podrzucane na inne posesje, i kontrolować łamiących przepisy, żeby nie czuli się bezkarnie. Zresztą to samo dotyczy się elektrycznej hulajnogi. Łatwo wypożyczyć i zniszczyć, a potem komuś podrzucić. Kontrola i sprawdzanie, kto miał ostatni -bądź całkowita rezygnacja z tego typu sprzętów, skoro nie potrafimy uszanować publicznej własności!
poniedziałek, 1 marca, 2021
Rower nie ruszył, kilka Orlików nadal zamkniętych. Coś marzec zaskoczył naszych rządzących.
wtorek, 2 marca, 2021
Ostrowska policja i nieroby miejskie powinny większą uwagę zwracać na patologie, która robi z tymi rowerami co chce.
wtorek, 2 marca, 2021
Zimą jakiś typ cisnął w stronę Mertki zawiniętym miejskim rowerem . Dziwne,że go nie namierzyli , skoro rowery miały mieć gps